האו"ם לא מגנה את הטרור

כדרך קבע, מגנה מועצת הביטחון של האו"ם פעולות טרור באופן רשמי. עם זאת, על מנת לגנות פעולה שכזו, יש צורך בהסכמתן של כל 15 החברות. הנציג הלבנוני סירב לאשר את הודעת הגינוי, משום שלדבריו, על האוטובוס המותקף היו חיילים ולא אזרחים. שגריר ישראל לאו"ם פרושאור: "שערורייה"

האו"ם לא מגנה את הטרור (חדשות 2)

למרות גל הגינויים העולמי אחרי פעולת הטרור הרצחנית בדרום ביום חמישי האחרון, בה נהרגו 8 ישראלים, הוחלט במועצת הביטחון של האו"ם שלא להוציא הודעת גינוי רשמית. הודעה מהמועצה הייתה אמורה לצאת ולגנות בחריפות את הפעולה נגד אזרחים חפים מפשע.

עם זאת, על מנת לאשר הודעת גינוי, יש צורך בהסכמתן של כל 15 המדינות החברות במועצה ולכל אחת היכולת למנוע פרסום הודעה שכזו. מבין החברות המתחלפות באום, נציגת העולם הערבי היא שכנתנו מצפון - לבנון.

כשהגיעה הצעת הגינוי לאו"ם, שמוגשת כשיגרה בכל פעם שיש פעולת טרור, הודיעה לבנון כי אינה מוכנה לתמוך בגינוי, משום שלדבריה לא ניתן לקרוא לפעולה "טרור". הסיבה לדברי לבנון היא שעל האוטובוס שהותקף היו בעיקר חיילים וטרור מוגדר כפעולה נגד אזרחים.

כתגובה לחוסר הגינוי, אמר שגריר ישראל לאום רון פרושאור: "זו שערורייה שמועצת הביטחון לא גינתה באופן ברור את הרצח המכוון והמזעזע של אזרחים ישראלים", והוסיף: "הפעולה הייתה במתקפת טרור מתוזמנת".