נתניהו הכריע: לא נתנצל על אירועי המרמרה

ניסיונות הגישור בין ישראל לטורקיה - הגיעו למבוי סתום. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע למזכירת המדינה הילרי קלינטון כי ישראל לא מתכוונת להתנצל בפני טורקיה על הרג תשעת הפעילים על ספינת המרמרה. במקביל, דוח הוועדה הבינלאומית לבדיקת ההשתלטות על המרמרה קובע: היה שימוש בכוח מופרז

נתניהו וארדואן, לא מוכנים להתפייס (חדשות 2)

אחרי שבשבועות האחרונים ניסתה ארה"ב להביא לפיוס בין ישראל לטורקיה, אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו למזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון - לא נתנצל בפני טורקיה.

בשיחה שקיימו השניים, אמר נתניהו כי לישראל אין שום התנגדות לכך שדוח ועדת פאלמר, החוקר את השתלטות צה"ל על המרמרה ביוני שעבר, יפרסם את מסקנותיו ברבים. הדוח צפוי להגיע לישראל ולהתפרסם בשבוע הבא.

על פי הערכות גורמים מדיניים, הדוח לא יקרא לישראל להתנצל בפני הטורקים, ובמקביל יקבע כי הסגר הימי שהטילה ישראל על עזה - חוקי. עם זאת, פאלמר מותח ביקורת על חלק מפעולות צה"ל במהלך ההשתלטות על ספינת המרמרה, ואומר כי חיילי צה"ל השתמשו בכוח מופרז.

במקביל, נמשכות ההכנות במערכת הביטחון לקראת ההכרזה הצפויה על מדינה פלסטינית בחודש ספטמבר הקרוב. הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס הבוקר, ושמע הערכות מפי גורמי צבא ושב"כ. כמו כן, הציגו נציגי צה"ל את היערכות הכוחות לפרוץ מהומות עם ההכרזה על הקמת מדינה פלסטינית עצמאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת