דיווח: משעל לא יתגמש בעסקת שליט

חמאס לא מתכוון להגמיש את עמדותיו בנושא עסקת גלעד שליט. העיתון "אל חייאת" טוען שחאלד משעל דורש שחרור אסירים שהם מנהיגים פוליטיים ואסירים עליהם נגזרו תקופות מאסר ממושכות

משעל לא מתגמש. ארכיון (חדשות 2)

מנהיג חמאס חאלד משעל ובכירים נוספים בארגון עורכים היום פגישות עם ראש המודיעין המצרי מרוואד מוואפי ואנשיו בנושא גלעד שליט. העיתון "אל חייאת" שיוצא לאור בלונדון, מדווח שבכיר מהארגון אמר כי: "חמאס לא מתכוון להגמיש את עמדותיו בנושא עסקת חילופי השבויים". על פי הפרסום באתר העיתון שחשף את סבב השיחות הנוכחי, חמאס ידרוש שחרור אסירים שהם מנהיגים פוליטיים ואסירים עליהם נגזרו תקופות מאסר ממושכות.

על פי רשת אל ג'זירה, משעל עורך הבוקר שיחות עם בכירים בממשל המצרי הנוכחי, עמם שוחח גם אמש. מנהיג חמאס שמתגורר בדמשק, דן עם אנשי המשטר המצרי בשני נושאים: עסקת שליט וממשלת אחדות עתידית פלסטינית. אבל, על פי הדיווח של "אל חייאת", מטרת ביקורו של משעל בקהיר הן שיחות עם נציג הממשלה בישראל, דוד מירון, בנושא עסקת השבויים.

לפי "אל חייאת" מקור פלסטיני בשיחות מסר שישראל מוכנה להגמיש את עמדותיה. ישראל, על פי הדיווח, מוכנה לשחרר אסירים פלסטינים תושבי ישראל, לשחרר אסירים תושבי מזרח ירושלים ולהפחית את מספר האסירים שיגורשו משטחי הגדה המערבית. בכיר החמאס אוסאמה חמדן אמר ל"אל חייאת" שראש הממשלה הישראלי עדיין לא מוכן לענות על כל דרישות הארגון בנוגע לתנאים ולשחרור האסירים. שר הבטחון אהוד ברק אמר אתמול בראיון לרדיו 103 שיש גרעין של אמת בדיווחים של אל חייאת והתקשורת הפלסטינית על חידוש המו"מ בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת