בן אליעזר הציע למובארק מקלט מדיני בישראל

בריאיון לגלי צה"ל חשף היום ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר כי בזמן המהפכה במצרים, הציע למקורבו זה שנים רבות מובארק להגיע לישראל. "אמרתי לו שהמרחק בין שארם לאילת קצר מאוד, . הוא אמר לי 'פואד, נלחמתי פה 60 שנה, כמעט נהרגתי על האדמה הזו ועליה גם אמות'"

איך זה היה נגמר אילו נשיא מצרים המודח חוסני מובארק היה מוצא מקלט בלב המהפכה בארצו - בישראל?

רוצים לקבל עוד עדכונים בנושא משפט מובארק? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק   

ח"כ בנימין בן אליעזר סיפר היום בריאיון לגלי צה"ל כי לפני 9 חודשים, בפגישתם האחרונה בשארם א-שייח' הוא הציע למובארק חברו מקלט מדיני. "אמרתי לו שהמרחק בין שארם לאילת קצר מאוד, שאני יודע שהוא חולה וזה יכול לעזור. הלכתי בדרך שגרמה לו להבין שהדלת פתוחה", אמר.

"אני הצעתי את זה בשמי, לא בשם ראש הממשלה", הבהיר בן אליעזר, "אבל אני משוכנע שהממשלה הייתה מקבלת אותו. הוא אמר לי 'פואד, נלחמתי פה 60 שנה, כמעט נהרגתי על האדמה הזו ועליה גם אמות'".

בריאיון הוסיף בן אליעזר לספר על מקורבו זה שנים רבות: "האיש שהנהיג את העולם הערבי וגרם ליציבות והיה מחויב לשלום, שלחם מלחמת חורמה לשמור על המזרח התיכון, היום מובל כאחרון הפושעים בכלוב".

"אני יודע כמה אהב והיה מחויב לעמו, שהפנה לו עורף והאשים אותו בדברים שלפי הערכתי לא היו שייכים לו", הגן על מובארק. "זה משפט ראווה". בן אליעזר עוד סיפר כי שוחח עם נשיא מצרים לשעבר מדי ערב בזמן המהפכה, כל עוד נשאר האחרון בקהיר. "הוא לא קרא את זרמי הליבה של המהפכה".