בוטלה פגישה סודית בין פרס ואבו מאזן

פגישה חשאית שהייתה אמורה להתקיים בין הנשיא פרס ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ביום חמישי בוטלה ברגע האחרון. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי אבו מאזן כבר היה במעבר הגבול לירדן, אך קיבל שיחת טלפון שהודיעה על ביטול הפגישה. ככל הנראה, נתניהו ביטל את הפגישה בשל המחאה

הנשיא פרס היה אמור להיפגש ביום חמישי עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ביום חמישי האחרון. כתב "מעריב" בן כספית מפרסם הבוקר כי הנשיא תכנן להציג לאבו מאזן מתווה חדש למשא ומתן בניסיון לעצור מהלך חד צדדית בספטמבר. אולם, ברגע האחרון, ראש הממשלה ביטל את הפגישה בשל גל המחאות.

"ראש הממשלה לא נותן לנשיא מרחב גמישות", זו ככל הנראה לשון ההודעה שמסר מקורבו של הנשיא פרס אבי גיל ליו"ר הרשות הפלסטינית, עת שעשה דרכו לעמאן שבירדן. היו"ר, שהיה מלווה בסעיב עריקאת, שב על עקבותיו וחזר לרמאללה.

הפגישה בין השניים נקבעה ביוזמת הנשיא ובה אמור היה להציג בפני אבו מאזן תכנית מפורטת למתווה חדש, עליו יבוסס המשא ומתן בין שני הצדדים. כשנקבעה הפגישה, הבהיר פרס לאבו מאזן כי היא נעשית בתיאום עם ראש הממשלה נתניהו. אולם, ביום הפגישה, קיים הנשיא שיחה בת שלוש שעות עם ראש הממשלה, בסופה הורה נתניהו על ביטול הפגישה.

"הדבר האחרון שביבי צריך עכשיו", אמר גורם המקורב למגעים, "הוא צרות עם ליברמן". ככל הנראה, נתניהו חזר בו מכוונתו לתת מרחב פעולה מדיני לפרס, בשל המחאה הגואה בישראל. ראש הממשלה לא רוצה לעודד מהלכים מדיניים שעלולים להפנות נגדו ביקורת מבפנים, דוגמת זו שעלול היה להפנות כלפיו שר החוץ אביגדור ליברמן, במידה והיה ממשיך לתמוך בהידברות של הנשיא עם אבו מאזן.