בעקבות המחאה: נתניהו דחה את ביקורו בפולין

ביקורו המתוכנן של ראש הממשלה נתניהו בפולין שנועד להיערך ביום רביעי הקרוב - נדחה. המידע הראשוני הגיע מלשכת ראש הממשלה הפולני, אך לשכת נתניהו מיהרה לפרסם בתגובה לפיה נתניהו דחה את הביקור על מנת "להתמקד בהעברת חקיקה הנוגעת לרפורמה בשוק הדיור"

נתניהו ביישיבת הממשלה, אתמול (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל את ביקורו הצפוי השבוע בפולין. נתניהו היה אמור להגיע לפולין ביום רביעי הקרוב, לביקור בן יום אחד במסגרתו צפוי היה לפגוש את מקבילו הפולני, אך הוא דחה את הביקור. הסיבה: "קידום חקיקה הנוגעת לרפורמה בשוק הדיור".

מוקדם יותר פרסם משרד ראש הממשלה בפולין כי נתניהו יצר קשר עם ראש ממשלת פולין והודיע לו שברצונו לדחות את פגישתם למועד אחר. בהודעה שיצאה מהלשכה הפולנית נמסר כי נתניהו לא סיפק בתחילה הסבר לדחיית הביקור.

תחילה סירבה לשכת ראש הממשלה להגיב להודעה הפולנית, אך כעבור שעה קלה פורסמה הודעה לפיה נתניהו דוחה את הביקור על מנת "להישאר בארץ ולהתמקד בהעברת חקיקה הנוגעת לרפורמות בשוק הדיור, ובצעדים ממוקדים נוספים למען הסטודנטים, החיילים המשוחררים והזוגות הצעירים", לשון ההודעה.

במקביל, על רקע הפרסומים על משבר אמון חריף בין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ ועל הכוונה להעביר את שטייניץ מתפקידו, ניסה רה"מ לשדר היום  כי יחסי השניים תקינים וטובים. נתניהו הבטיח גם להביא לאישור סופי את חוק הווד"לים ואת הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל בקריאה שנייה ושלישית בכנסת כבר מחרתיים.

"אתמול ביקשתי מהשרים להיכנס מתחת לאלונקה והיום אני יכול להודות לשרים, לחברי הכנסת ולראשי הוועדות ולומר שמתחיל להיות צפוף מתחת לאלונקה", אמר נתניהו בישיבת סיעת הליכוד. הוא הודה ליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה על העברת חוק הווד"לים היום בוועדה, ואמר: "זה עוזר לנו לחולל שינוי מהפכני בשוק הדירות".

נתניהו חלק שבחים לשטייניץ ואמר כי "אני מודה לחברי הסיעה שעוזרים לי להעביר את כל המהלכים ואני מציין במיוחד את שטייניץ שנמצא איתי מתחת לאלונקה לא רק בעבודת הבלימה של המשבר הגדול ב-2008 גם לעובדה שיש לנו נתוני אבטלה מהנמוכים ביותר מזה שנים; יש ליובל חלק מאוד חשוב בזה. אני רוצה לבטא את ההערכה שלי ליובל. להיות שר אוצר זה תפקיד קשה וכפוי טובה אבל כשעושים אותו טוב יש תוצאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת