בלעדי: המסר שהעביר קדאפי להנהגה בישראל

משלחת מטעם העריץ הלובי ביקרה במשך שלושה ימים בישראל והעבירה לגורמים שונים תקליטור ובו מסר שהקליט קדאפי בקולו. הוא מחה על "הרג אזרחים תמימים" בהפצצות כוחות נאט"ו, תוך התעלמות מוחלטת ממעשיו שלו. לבסוף איים בטרור - גם באירופה

מועמר קדאפי, רודן לוב שהפך כבר למבוקש בערכאות הבינלאומיות בגין מעשי הטבח שהוא מבצע בעמו מאז החלה ההתקוממות שם, פנה למנהיגי ישראל במסר מוקלט. בסרטון, שנחשף לראשונה ב"אולפן שישי", אורך 24 דקות. קדאפי קורא בו דווקא לישראל לסייע "לשים קץ לתקיפות של כוחות נאט"ו" בארצו.

אותו קטע וידאו כולל את הדברים שאמר קדאפי בקולו ומלווה בתמונות. הוא הועבר לפוליטיקאים בישראל באמצעות משלחת של נציגים לוביים שערכה ביקור חשאי בארץ לפני ימים אחדים ושהתה כאן שלושה ימים.

בדיקה במעבדת קול קבעה כי קדאפי הוא אכן מי שמדבר בסרטון, שלפי ההערכה הוקלט בסוף החודש שעבר או בימיו הראשונים של יולי. עותקים של התקליטור פוזרו על ידי אנשי המשלחת, בין היתר, בקרב עולי לוב ופוליטיקאים, ואף בין אנשי ביטחון.

אובדן החבר הטוב בלתי נסלח

קדאפי הטיח האשמות בכוחות נאט"ו ובפעולותיהם: "הם אומרים - הפצצנו יעד צבאי לגיטימי. אתם פראי אדם! אתם המצפון של העולם?!". על פעולותיו של אנשי כוחות הביטחון לא תשמעו בהקלטה, בטח ובטח לא באלה שכוונו נגד אזרחים.

אבל באשר למי שהוא רואה כתוקפן – הוא לא חוסך ביקורת: "ידעתם שבבתים האלה (שהופצצו, כביכול) גרות משפחות וגרים ילדים. צפיתם וצילמתם ווידאתם שחוואלדי גר שם. עקבתם אחריו ובדקתם היכן הוא שוהה ולהיכן הוא חוזר כדי להרוג אותו".

אותו חוואלדי, שנזכר בהקלטה יותר מפעם אחת, היה אחד מחבריו הקרובים של קדאפי. הוא נהרג בהפצצה של בנות הברית, ומקולו ונימת דבריו ניתן להבין כי חיסולו הביא לפגיעה אישית קשה ברודן.

"איך אתם אומרים שהפצצתם מטרה צבאית לגיטימית?!", המשיך קדאפי להגיד כשהוא זועם. "ידעתם מה התפקיד של חוואלדי כמובן ומה הוא בשביל קדאפי. אבל אפילו שזה ככה, מי הרשה לכם להרוג את חוואלדי? לפי איזה חוק? איפה נאמר שמותר להרוג פוליטיקאים או מנהיגים?".

הטרוריסט מנסה לאמץ תדמית של קורבן

למילותיו צירף קדאפי תמונות זוועה שבחרנו לחסוך מהגולשים. הן נועדו להקים את הפזורה הלובית, בעיקר באיטליה, אך אולי גם זו שבישראל. קדאפי מקווה ככל הנראה כי מראות אלו וזעקותיו יקימו גל מחאה שידחוף את ממשלות העולם לחדול מהפעולה הצבאית בארצו.

"הבתים שלנו נהיו למטרות צבאיות לגיטימיות? האם זה כתוב בהחלטת מועצת הביטחון?!", הוא שאל בזעם – והמשיך: "האם זה כתוב באמנת האו"ם?! באיזה חוק מצאתם את זה?!".

מדובר כאן בניסיון של קדאפי להציג עצמו לא כרודן שאחראי למותם של רבים מבני עמו באכזריות, כי אם של אדם רגיש שאף נשמע לעיתים משתנק בקולו. בהמשך, הוא מגולל את הטרגדיות מהפצצות האו"ם – אבל כמובן שלא מזכיר את אלו שלהן הוא עצמו אחראי. הוא, מי שאחראי לפיגועים ואירועי טרור כמו זה של לוקרבי, הפך עצמו פתאום לקורבן.

"איפה את, ארצות הברית, החברה הקבועה במועצת הביטחון, זו שאחראית על הביטחון בעולם?", הוא שואל – ומפנה את דבריו גם לבית הלבן. "איפה אתה אובמה?! אתה הרי מוסלמי אפריקני וערבי במוצאך".

מאוחר יותר, שינה קדאפי את קו הטענות שלו והציג את המערכה נגדו כמלחמת דת נגד האיסלאם: "בשבילכם - מסגד הוא כמובן מטרה צבאית, כי המלחמה שלכם היא נגד המוסלמים. זו מלחמה צלבנית שנייה. המערכה הזאת תסלים והאש תבער בין אפריקה, אסיה, אירופה ואמריקה".

לפתע, ממי שניסה ליצור לעצמו תדמית מעוררת רחמים, שב קדאפי לאיים: "אתם תישאו באחריות לכך שהים התיכון יבער וכך גם אירופה. ביום מן הימים אפשר יהיה להעביר את המלחמה לאירופה".

גילויי חמלה לישראל - ושנאה לאירופה

ישראל והעם היהודי אינם נפקדים מנאומו המוקלט של העריץ האכזר, שבחר להתייחס אליהם באופן מניפולטיבי. "אפילו היהודים ברחו בעבר מאירופה ואתם שרפתם אותם שם. עשיתם להם שואה", הוא האשים. עכשיו יש להם טילים גרעיניים ומפחדים מישראל. אותו הגלגל יסתובב גם על ראשיכם – בהרס, בחורבן ובטרור".

מזכ"ל נאט"ו, אנדרס פוג רסמוסן, הגיב על טענותיו של קדאפי ומסר: "אנו דוחים מכל וכל את ההאשמות. אין בידנו כל מידע שלפיו אחראית נאט"ו להרג אזרחים. אנו פועלים מתוקף החלטת האו"ם, שעומד על כך שנעשה שימוש בכל האמצעים שעומדים לרשותנו כדי להימנע מפגיעה באוכלוסיה אזרחית".

מזכ"ל נאט"ו הבהיר כי "אנו נוקטים במשנה זהירות כדי שהמטרות שאנו תוקפים בלוב תהיינה צבאיות בלבד. אינני יכול להתייחס ברצינות לטענות שמשמיע משטר שנציגיו הבכירים מבוקשים בעוון ביצוע פשעים נגד האנושות בבית הדין הבינלאומי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת