הקוורטט לא הגיע להסכמה

הסתיימה בלא תוצאות פגישת הקוורטט לשלום במזרח התיכון, שמטרתה קידום משא ומתן בין ישראל לפלסטינים. גורם מהבית הלבן מסביר כי הפערים בין הצדדים גדולים מדי וכי יש צורך ב"דיפלומטיה שקטה" לדבריו כדי לגשר ביניהם

הפגישה בין חברי הקוורטט לשלום במזרח התיכון של האו"ם, מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, שרת החוץ של האיחוד האירופי קת'רין אשטון, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב וראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, הסתיימה הלילה בלא תוצאות. בסיום הפגישה, שמטרתה הייתה להביא להתקדמות במשא ומתן בין הישראלים לפלסטינים ולמנוע הכרזה חד-צדדית בספטמבר, הצהירה הרביעייה כי הפערים בין הצדדים גדולים מדי.

"עדיין יש פערים המעכבים את ההתקדמות", אמר גורם בכיר בבית הלבן לסוכנות הידיעות רויטרס, "באופן מציאותי, יש עוד הרבה עבודה לפני שהם ייסגרו", לדבריו. "יש זמן לצאת בהצהרות ויש זמן לפעולות דיפלומטיות שקטות", אמר הבכיר והוסיף, "דרוש עוד זמן לעבודה שקטה עם הצדדים, על מנת לראות אם הפערים בלתי ניתנים לגישור".

אמש שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר שאמור היה להקל על הקוורטט, בו נאמר שהוא מקבל את מתווה אובמה לשלום, עם שינויים מסוימים. ככל הנראה, נתניהו מסר שהוא מסכים לעקרון גבולות 67' עם חילופי שטחים, אך הוא דורש כי הפלסטינים יכירו בישראל כמדינת היהודים בסוף התהליך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת