הקונגרס האמריקני לפלסטינים: פנייה לאו"ם תגביל את הסיוע האמריקני

ארה"ב עוברת מאיומים בסנקציות - למעשים: בית הנבחרים אישר הלילה הצעת החלטה, לפיה יוגבל הסיוע האמריקני לפלסטינים באם אלו יחליטו בכל זאת לפנות לאו"ם בספטמבר ולבקש הכרה במדינה עצמאית. ההחלטה התקבלה ברוב מוחץ

אובמה, אבו מאזן ורה"מ נתניהו. איום בהפסק (חדשות 2)

מהלך נוסף שנועד למנוע מהפלסטינים לבקש מהאו"ם הכרה במדינה עצמאית בספטמבר: בית הנבחרים בוושינגטון קיבל הלילה הצעת החלטה, לפיה הסיוע האמריקני לרשות הפלסטינית יוגבל - במידה והרשות תמשיך לפעול באופן חד צדדי לשם השגת הכרה בינלאומית.

ההחלטה, שנתקבלה ברוב מוחץ, מצטרפת להחלטת הסנאט שאושרה בשבוע שעבר ולכן תחייב את הממשל האמריקני לפעול על פיה במידה והפלסטינים ידבקו בכוונתם לפנות לאו"ם.

יוזמה בסנאט: למנוע נסיגה ישראלית לקווי 67'

בחודש שעבר הודיעו גורמים בסנאט כי בכוונתם לקדם החלטה לפיה ישראל לא תיסוג לקווי 1967 במסגרת הסכם עם הפלסטינים. מספר סנאטורים בראשות הסנאטור הרפובליקני אורין האץ', הציגו אמש את הצעתם, המהווה לטענתם "אינטרס חיוני אמריקני".

"שובה של ישראל לקווי שביתת הנשק מהארבעה ביוני 1967 עומדת בסתירה למדיניות האמריקנית והביטחון הלאומי", נכתב בהצעת ההחלטה שהגישו האץ' ועמיתו הסנאטור ג'ו ליברמן. לפי ההצעה, "על המדיניות האמריקנית לתמוך בישראל ולהקל עליה בשמירה על גבולות ברי הגנה". עוד מדווח כי הצעת ההחלטה שהוגשה מהווה מכה קשה למסרים שהשמיע נשיא ארצות הברית ברק אובמה בנאומו המדיני בחודש שעבר.

"הגבולות שהיו קיימים בארבעה ביוני 1967 הציבו את ישראל במצב ביטחוני בלתי יציב, שאיים על יציבות האזור", נכתב עוד בהצעת ההחלטה שהוצגה הלילה. "מטרת ההחלטה הזו היא להדגיש פעם נוספת כי המדיניות האמריקנית היא לתמוך בביטחונה של ישראל ולהכיר בגבולותיה ברי ההגנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת