ארגוני ביון טוענים: "הצהרותיו של דגן פוגעות במאבק באירן"

אחרי הביקורת מבית - לא איחרה להגיע גם הביקורת מבחוץ. ארגוני ביון בעולם מותחים ביקורת על דבריו של דגן נגד תקיפה אפשרית באירן, וטוענים כי הם מפריעים למאבק נגד תכנית הגרעין של אירן

(חדשות 2)

אחרי הביקורת שספג מהבכירים כאן אצלנו, גם בשירותי הביון ברחבי העולם מתחו ביקורת על דבריו של מאיר דגן, ראש המוסד לשעבר, שהביע את התנגדותו למהלך צבאי באירן.

"דגן מפריע לנו להטיל סנקציות על אירן", כך טוענים גורמי ביון בכירים. על פי ההערכות, דגן שמע את הדברים הללו גם מעמיתיו לשעבר במוסד לאחר שאמר את הדברים.

לפני מספר שבועות, תקף דגן את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק. ראש המוסד לשעבר רמז כי השניים דחפו, אולי במהלך חסר אחריות, למהלך צבאי באירן. במהלך כנס באוניברסיטת ת"א, אמר דגן כי לטענתו "מדינת ישראל צריכה לבחור את האופציה הצבאית כאלטרנטיבה אחרונה. לא כאלטרנטיבה מועדפת ולא כאלטרנטיבה אפשרית, אלא כאופציה אחרונה".

בעקבות דבריו של דגן, החליטו גורמים דיפלומטים בכירים לדרוש ממנו להחזיר את הדרכון הדיפלומטי שברשותו, עוד לפני שפג תוקפו. דגן ביקש להשאיר אצלו את הדרכון בשל מקבץ נסיעות לחו"ל אותו היה אמור לערוך בתקופה הקרובה, אך בקשתו נענתה בשלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת