דיווח: ירדן תתנגד להכרזה הפלסטינית באו"ם

גורם בממשלת ירדן אומר לעיתון "אל-ביאן" כי מדינתו מתנגדת להכרזה פלסטינית באו"ם על הקמת מדינה בספטמבר. לדבריו, לפי הדיווח, הכרזה חד-צדדית תשחק דווקא לידי ישראל, והדבר יביא סוף לקיומם של גבולות המדינה הפלסטינית עם ירדן

התנגדות מבית: ירדן תתנגד לכוונתה של הרשות הפלסטינית להודיע על הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית בחודש ספטמבר - כך אומר היום גורם בממשלת ירדן, כפי שמדווח בעיתון "אל-ביאן" היוצא לאור במפרץ.

לדברי המקור, מהלך פלסטיני חד צדדי שכזה, הוא בגדר "מהלך המשחק לטובת האינטרס הישראלי בראש ובראשונה, משום שישראל מעוניינת בהקמת מדינה פלסטינית בגבולות גדר ההפרדה". המקור הירדני הוסיף עוד כי הדבר מהווה "סוף לקיומם של גבולות המדינה הפלסטינית עם ירדן - ולכך ירדן מתנגדת נחרצות".

על פי הדיווח בעיתון, ראש ממשלת ירדן מערופ אל-בחית הציג את העמדה הזו בפני בכירים ירדנים.

הפלסטינים הכריעו סופית: פונים לאו"ם בספטמבר 

הוועד הפועל של אש"ף החליט מוקדם יותר השבוע באופן רשמי לפנות אל האו"ם בחודש ספטמבר הקרוב בבקשה להכרה במדינה פלסטינית בגבולות 67', כך נודע בתום ישיבה שכונסה במשרדו של יו"ר הרשות הפלסטינית ברמאללה.

"מדובר בהחלטה שנועדה לשמור על העם הפלסטיני", מזכ"ל הוועד הפועל יאסר עבד רבו. "תהיה זו מדינה החיה בשלום ובביטחון עם שכנותיה ומחויבת להחלטות הבינלאומיות", הוסיף.

ההחלטה שהתקבלה בהנהגה הפלסטינית לוותה בקריאה להמשך המשא ומתן המדיני במקביל למהלך שבמסגרתו ייפנו הפלסטינים לעצרת הכללית של האו"ם. "יש לנו רצון למשא ומתן שמתבסס על יוזמת השלום הערבית, על החלטות הקוורטט וכן על נאום נשיא ארה"ב ברק אובמה", הצהירו בהנהגה הפלסטינית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת