אבו מאזן נתן למבוקשים דרכון דיפלומטי

על פי הסכמי אוסלו, יושב ראש הרשות מוסמך לתת דרכונים דיפלומטייים רק לבעלי תעודת זהות פלסטינית. אבו מאזן הפר את ההסכמים כשהעניק דרכונים דיפלומטייים לשני לבנונים בעלי דרכון קזחי שהיו מבוקשים באותה תקופה על ידי ארגון האינטרפול הבינלאומי

אבו מאזן הפר באופן בוטה את הסכמי אוסלו בכך שהעניק דרכונים דיפלומטיים למבוקשים לבנונים. על פי אותם הסכמים, יושב ראש הרשות אבו מאזן מוסמך לתת דרכונים רק לבעלי תעודת זהות פלסטינית. מה שאבו מאזן עשה היה להעניק דרכונים לשני פלסטינים לבנונים שהיו מבוקשים על ידי האינטרפול הבינלאומי ושנגדם עמדה בקשת הסגרה מלבנון לקזחסטן. השניים חשודים בין היתר בביצוע מעשי טרור, חטיפה, הקמת ארגון פשע וסחיטה באיומים.

הערב נחשף לראשונה בחדשות 2 שאבו מאזן העניק דרכונים דיפלומטיים לשני פלסטינים המתגוררים בבעל בק שבלבנון - היסאם ועסאם חוראני. שניהם מחזיקים בדרכונים קזחים ולא ברור מדוע הם זכו לסיוע של יושב ראש הרשות.

הפרשה לא מסתיימת בכך אלא מסתבכת שכן באותה תקופה בה קיבלו הלבנונים את הדרכונים, שניהם היו מבוקשים על ידי האינטרפול הבינלאומי. ישנם עשרות רבות של מסמכים של האינטרפול הלבנוני הכוללות בקשות הסגרה מלבנון לקזחסטן. האנשים שאבו מאזן נותן להם דרכונים דיפלומטים חשודים בביצוע מעשי טרור, חטיפה, הקמת ארגון פשע, סחיטה באיומים, כספים, סמים ועוד. 

ממקורב של יושב ראש הרשות אבו מאזן נמסר בתגובה: "באותה תקופה השניים לא היו מבוקשים. בנוסף ליושב ראש הרשות יש סמכות ונוהג להעניק את הדרכון הדיפלומטי הפלסטיני למי שהרשות רואה ראוי בכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת