רשמית: הפלסטינים יבקשו הכרה באו"ם בספטמבר

למרות לחץ אמריקני-גרמני-איטלקי, החליטו בהנהגה הפלסטינית שלא לסגת מהתכנית לפנות אל האו"ם בספטמבר הקרוב ולבקש הכרה במדינית פלסטינית. בתום ישיבה שנערכה בלשכתו של יו"ר הרשות אבו-מאזן הכריז הוועד הפועל של אש"ף: "נפנה לאו"ם, אבל גם ממשיכים במו"מ עם ישראל"

המדינה הפלסטינית בדרך. אבו מאזן (רויטרס)

הלחץ המדיני לא עזר: הוועד הפועל של אש"ף קיבל החלטה באופן רשמי לפנות אל האו"ם בחודש ספטמבר הקרוב בבקשה להכרה במדינה פלסטינית בגבולות 67', כך נודע בתום ישיבה שכונסה במשרדו של יו"ר הרשות הפלסטינית ברמאללה.

"מדובר בהחלטה שנועדה לשמור על העם הפלסטיני", מזכ"ל הוועד הפועל יאסר עבד רבו. "תהיה זו מדינה החיה בשלום ובביטחון עם שכנותיה ומחויבת להחלטות הבינלאומיות", הוסיף.

ההחלטה שהתקבלה בהנהגה הפלסטינית לוותה בקריאה להמשך המשא ומתן המדיני במקביל למהלך שבמסגרתו ייפנו הפלסטינים לעצרת הכללית של האו"ם. "יש לנו רצון למשא ומתן שמתבסס על יוזמת השלום הערבית, על החלטות הקוורטט וכן על נאום נשיא ארה"ב ברק אובמה", הצהירו בהנהגה הפלסטינית.

 "ההכרזה בספטמבר - הסוף לאוסלו"

שר החוץ פסימי. ליברמן (רויטרס)
שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש בשבוע שעבר בירושלים עם הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי קתרין אשטון והביע פסימיות בנוגע למשא ומתן עם הפלסטינים.

בפגישה אמר השר ליברמן כי משמעותו של מהלך חד צדדי של הפלסטינים באו"ם היא סוף להסכמי אוסלו. "מהלך כזה יהווה הפרה של כל ההסכמים שנחתמו עד היום וישראל לא תהיה מחויבת עוד להסכמים שנחתמו עם הפלסטינים ב-18 השנים האחרונות".

"לאור עמדתו של יו" ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, הסיכוי לחדש את המו"מ הוא אפסי", אמר ליברמן לאשטון והסביר לה כי לדעתו אבו מאזן איננו מעוניין בהסכם אלא בעימות "משום שזהו האינטרס האישי שלו, ולמרות שהוא מנוגד לאינטרס הפלסטיני ורבים ברשות הפלסטינית מתנגדים לו".

עוד אמר השר ליברמן לממונה, כי ישראל מוכנה לחדש את המשא ומתן בכל רגע "והכדור נמצא אצל הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת