מטה שליט לרה"מ: למה חיכו 5 שנים?

בקרבת משפחת החייל החטוף לא מתרגשים מהצהרת נתניהו לגבי החמרת תנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים. "ממשלות ישראל כשלו במשך חמש שנים להפעיל מנופי לחץ על החמאס, לכן ספק גדול עם ידעו לעשות זאת היום", אומרים במטה לשחרור שליט

בבנייני האומה בירושלים ננעלה "ועידת הנשיא". בין המשתתפים בפאנל האחרון היו ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא שמעון פרס. את המליאה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בעקבות הביקורת הציבורית והתמונות, בהן נראים אסירים ביטחוניים חוגגים ונהנים מארוחות שחיתות בכלא הישראלי, הבהיר נתניהו כי בכוונתו לערוך שינויים מרחיקי לכת.

"אחרי שהחמאס הודיע היום שעומד בסירובו לאפשר לצלב האדום לבקר את גלעד שליט, החלטתי לשנות את מדיניות ישראל כלפי הטרוריסטים היושבים בכלא הישראלי. אנחנו מחויבים לכבד את החוק הישראלי, החוק הבינ"ל, האמנות, אבל איננו מחויבים מעבר לכך", הדגיש ראש הממשלה. "לכן, התנאים המפליגים בתוך הכלא ייפסקו. אנו נוקטים בשורת צעדים. לא יהיו יותר מסטרנטים לרצח ודוקטורנטים לטרור. החגיגה הזו נגמרת".

בתגובה לדברים נמסר מהמטה לשחרור שליט: "אנו שואלים מדוע המתינו ממשלות ישראל חמש שנים בהן גלעד נמק בכלא החמאס? ממשלות ישראל כשלו במשך חמש שנים להפעיל מנופי לחץ על החמאס, לכן ספק גדול עם ידעו לעשות זאת היום".

דרעי חוזר לפוליטיקה

ועידת הנשיא הצליחה לספק השבוע לא מעט כותרות. רק אתמול הודיע יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי במהלך אחד הפאנלים כי בכוונתו לשוב לפוליטיקה ולהתמודד בבחירות הבאות. "בבחירות הבאות אעמוד בראש מפלגה", אמר דרעי, ורמז בדקות כי יש להחליף את ההנהגה הנוכחית של ש"ס.

"קיבלתי את ההחלטה בשנה האחרונה מהרבה סיבות", אמר דרעי. "אני מרגיש שאני יכול לתרום ולתת תקווה לאזרחי מדינת ישראל, ואי איפשר לתרום בלי כוח פוליטי. אני חוזר ורוצה להשתמש בכל פוליטי למען אחדות ואחריות ציבורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת