הלחצים לא הועילו: פולארד לא שוחרר להלוויית אביו

בזמן שאביו של מי שהורשע בריגול לישראל הובא למנוחות במדינת אינדיאנה, נותר בנו בכלא - חרף הניסיונות והבקשות מצד ראש הממשלה וארגונים יהודיים שונים לבית הלבן להתיר לו ללוות את אביו בדרכו האחרונה

ישראל ביקשה, אבל האמריקנים נותרו בשלהם: ג'ונתן פולארד לא השתתף בהלוויית אביו שנערכה היום אחר הצהריים במדינת אינדיאנה.

בממשל האמריקני העדיפו שלא להגיב - או להגיב בהתעלמות מוחלטת לפנייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביקש מהנשיא ברק אובמה לאפשר לאיש שהורשע בריגול לטובת ישראל ללוות את אביו בדרכו האחרונה. ליחס זהה זכו גם אנשי ארגונים יהודיים שונים בארצות הברית שפנו בנושא לוושינגטון.

המסר אכן התקבל בבית הלבן, אבל בסופו של דבר הובא מוריס פולארד, שהלך לעולמו בסוף השבוע בגיל 95, למנוחות מבלי שבנו הכלוא ילווה אותו.


פרופ' קנת מן מהוועד למען פולארד אמר לחדשות 2 באינטרנט כי האמריקנים העדיפו למנוע מפולארד להשתתף בהלוויית אביו, כדי למנוע התעסקות תקשורתית סביב יציאתו להלוויה או למנוע פתח, לעורר ציפייה או דרישה מצד המבקשים את שחרורו של פולארד. מן הוסיף כי אם אכן אלה השיקולים, הרי שמדובר ב"שיקולים לא כשרים".

בימים האחרונים חתמו 71 חברי כנסת על פנייה שיועדה להישלח בתחילת השבוע לשלטונות ארצות הברית, בבקשה לשחרר את פולארד ולאפשר לו להיפרד מאביו מוריס בפעם האחרונה. בפנייה שיזם ח"כ נחמן שי נכתב כי מדובר ב"עניין הומניטרי דחוף".

פולארד לא רק שלא הורשה להשתתף בהלוויית אביו ולא זכה להיפרד ממנו לפני מותו, אלא גם כשאמו נפטרה לא התירו השלטונות האמריקניים למרגל לצאת מן הכלא כדי ללוות אותה בדרכה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת