פרס: לרעיון שתי המדינות לשני עמים יש תאריך תפוגה"

נשיא המדינה העניק ריאיון מיוחד לרשת CNN בו הזהיר כי על הצדדים לפעול מהר, כיוון שלרעיון שתי המדינות לשני העמים יש תאריך תפוגה. פרס התייחס גם לסוגיית ההכרזה על מדינה פלסטינית ואמר כי הדבר חסר משמעות

פרס. ארכיון (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס העניק ריאיון מיוחד לרשת CNN, בו הוא מזהיר שגם לרעיון שתי המדינות לשני העמים יש תאריך תפוגה. "העניין מאוד דחוף, אני לא חושב שיש לשני הצדדים עוד זמן רב. אנו חייבים לפעול, אני חושב שלמרות הסתירות, בסופו של דבר לשני הצדדים אין ברירה ואין זמן. עכשיו, למרות שתהליך השלום לא בשיאו, אני חושב שהוא עדיין קיים ויש לו סיכוי להתממש", אמר הנשיא.

המראיין מתיו צ'אנס שאל את הנשיא מה ישראל מסכנת בדחיית תהליך השלום ופרס ענה: "אם לא יהיו שתי מדינות - תהיה מדינה אחת עם שני מחנות יריבים. אם יהיו שתי מדינות - כל מדינה תהיה אחראית לגורלה, לאופי שלה ולזהות שלה. פרס הוסיף כי אם לא יהיו שתי מדינות, "תהיה מדינה אחת בלי רוב ברור או שיהיה רוב לא יהודי שמתנגד לכל מה שאנו מנסים להשיג, למה שמאחד את המדינה".

פרס התייחס גם לסוגיית ההכרה הבינלאומית במדינה פלסטינית באו"ם: "אם הם הולכים להכרזה - תהיה הכרזה אבל לא שינוי במצב. הייתה כבר הכרזה ב-1947 וכלום לא קרה. לא מספיק להכריז, צריך להסכים - האם אפשר לבלום את הטרור? האם אפשר לשנות את אירן? האם אפשר להפסיק את הברחות הנשק?"

"אם אי אפשר לעשות את כל הדברים האלה", הוסיף הנשיא פרס, "מה הטעם בהכרזה? אני חושב שהפלסטינים בעצמם כבר מבינים שאין בה ממש בהכרזה הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת