הפתרון למשבר ביחסים: רכישת רכב אמריקני?

לשרים תוצג הבוקר יוזמה חדשה לחמם את הרוח הנושבת בין וושינגטון לבין ירושלים שבמרכזה לא עוד "כחול-לבן" - כי אם עידוד הישראלים והיהודים בעולם לרכוש מתוצרת ארצות הברית באמצעות מסע פרסום ממשלתי. בין היתר, מדובר על החלפת 50 אלף כלי הרכב הממשלתיים והצבאיים לכאלה שיוצרו שם

נתניהו ואובמה. סוף כל סוף יוכלו לחייך? (רויטרס)

הממשלה תתכנס הבוקר, כמדי יום ראשון, לישיבתה השבועית. אחת הסוגיות שייעלו על הפרק בישיבה נוגעת לשיפור היחסים בין ישראל לבין ארצות הברית – נושא בעל חשיבות רבה, לכל הדעות. אלא שהיוזמה שתוגש היום מבקשת לעשות זאת באמצעי שעשוי להביא לא מעט אנשים להרים גבות.

כתב "מעריב" אלי ברדנשטיין פרסם הבוקר את נוסח ההמלצה שתוגש הבוקר לשרים: "ממשלת ישראל צריכה להחליף את ציי הרכב הממשלתי והצבאי בכלי רכב אמריקניים, כאקט של רצון טוב, על רקע הכלכלה האמריקנית שנמצאת במשבר ועל רקע היחסים הלא פשוטים בין שתי המדינות בגלל תהליך השלום".

לפי הדיווח, אם אותה הצעה אכן תתקבל – תהיה עלותה גבוהה מאוד למשלם המסים: ציי הרכב הממשלתיים והצבאיים מונים לא פחות מ-50,000 כלי רכב. ב"מעריב" הסבירו כי בלשכת ראש הממשלה נרשמה התלהבות ראשונית מההמלצה, וכן צפויה הממשלה לתת קדימות לציוד ושירותים הנדרשים לפעילותה מתוצרת ארצות הברית.

מחבר הדוח: "נוכל לספק לאמריקנים רבבות מקומות עבודה"

אחת ההמלצות אף כוללת קריאה לפתוח במסע פרסום ממשלתי נרחב שישא את הכותרת: "קנה תוצרת ארצות הברית", שבמסגרתו תקרא ישראל לאזרחיה וליהודים בכל רחבי העולם להעניק עדיפות למוצרים – לא תוצרת כחול-לבן, כי אם אמריקניים.

ההמלצות הדרמטיות כלולו בדוח ההערכה השנתי שפרסם "המכון למדיניות העם היהודי" (JPPI) שיוצג היום בישיבת הממשלה. מדובר בארגון שמקום מושבו בירושלים, ופעילותו מתמקדת בהצגת המלצות מדיניות שנועדו להביא לשגשוגו של העם היהודי בקרב מקבלי ההחלטות בישראל ובתפוצות.

נשיא המכון, אבינועם בר-יוסף, הסביר כי "על ידי העדפת תוצרת אמריקנית נוכל לספק לכלכלת ארצות הברית עוד עשרות אלפי מקומות עבודה בשנה. זה משמעותי, גם במונחי שוק אמריקניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת