צרפת וגרמניה מציעות: הכרה בפועל בשלטון חמאס תמורת שחרור שליט

בשבת הבאה נציין חמש שנים לחטיפה שלא מפסיקה להסעיר את המדינה והערב אנחנו מפרסמים יוזמה אירופית חדשה, שמנסה להפיח חיים במו"מ, במסגרתה חמאס יזכה להקלות במעברים ולהכרה בפועל בשלטונו בעזה. בישראל מסרבים להתייחס לפרסום

ההתפתחות במגעים נוגעת למעורבות הגוברת של צרפת וגרמניה. שתי המדינות הגבירו הילוך במעורבותן, בעיקר לאור השלטון החדש במצרים לאחר נפילת שלטון מובארק.

על פי היוזמה האירופית, גרמניה וצרפת מציעות לחמאס תמורות נוספות, בהן: הבנות בעניין המעברים לרצועה והקלות במעברים, הגדלת ההשקעות ברצועה וצמצום הסגר. מדובר למעשה בהכרה בפועל בשלטון חמאס ברצועה. גורמים רשמיים בישראל סירבו להתייחס לפרסום.

דיפלומט אירופי: "שחרור שליט יביא להכרה בחמאס" 

אתמול פרסמנו כי דיפלומט אירופי אמר לעיתון "אל-חיאת" הלונדוני כי עם שחרורו של גלעד שליט תיסלל הדרך בפני קיום שיחות ישירות בין הקהילה הבינלאומית לחמאס. "אם ישחרר החמאס את שליט, הארגון יתקבל בקהילה הבינלאומית", אמר.

הדיפלומט האירופי, שסירב לחשוף את שמו בעיתון, התייחס בדבריו גם לסוגיות מדיניות אחרות הקשורות לסכסוך הישראלי-פלסטיני, והטיל ספק ברצינותה של ההנהגה הפלסטינית לפנות לאו"ם בספטמבר על מנת לזכות בהכרה במדינה עצמאית ובחברות באו"ם.

שלשום פורסם בכלי התקשורת של חמאס כי גולשים פלסטיניים ברשת הפייסבוק הקימו דף חדש תחת השם "העם רוצה כלה לשליט". בתמונה המוצגת בדף של הקבוצה בפייסבוק, לה כבר הצטרפו עשרות גולשים, נראית תמונה של חיילת צה"ל שפניה הוסרו, משלבת ידיים וכבולה בצווארה ללוחמת של "גדודי עז-אדין אל-קסאם", חמושה ברובה M-16.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת