"שחרור גרפל - רק בעסקת שבויים"

"אנו פונים אליכם כדי להתנות את שחרורו של המרגל הציוני אילן גרפל רק בתמורה לעסקת שבויים במסגרתה ישוחררו אסירים פלסטיניים ומצריים", כך כתב היום ארגון משפחות האסירים הפלסטיניים לשלטונות מצרים. " שליט וגרפל אינם טובים יותר מאלפי אסירים פלסטינים וערבים", אמר אחד מדוברי הארגון

הצעיר הישראלי אילן גרפל (חדשות 2)

ארגון משפחות האסירים הפלסטיניים בבתי הכלא בישראל פנה היום לשלטונות במצרים בבקשה כי הצעיר הישראלי אילן גרפל, שנעצר בקהיר בחשד שהוא "סוכן מוסד" שריגל לטובת ישראל, לא ישוחרר מכלאו, אלא בכפוף לעסקת חילופי שבויים "מכובדת", במסגרתה ישוחררו גם אסירים פלסטיניים ומצריים שכלואים בבתי הכלא בישראל.

אחד מנציגי הארגון סמיר עספור שלח איגרת למועצה הצבאית במצרים ובה כתב: "יש לנו אסירות פלסטיניות שנתונות להשפלה בתוך בתי הכלא הציוניים. יש לנו ילדים וחולים באותם בתי הכלא. אנו פונים אליכם כדי לשחרר אותם בעסקה מכובדת בתמורה לשחרור המרגל הציוני".

באיגרת אחרת ששלח הארגון לצעירי המהפכה המצרית, הוא בירך אותם על "עמידתם לצד העם הפלסטיני באמצעות הלחץ שהם מפעילים על ישראל כדי לשחרר אסירים ערבים מבית הכלא".

בהודעה שפרסם היום הארגון בעזה הודיע אחד מדובריו ראאד אל-ברדויל: "שליט וגרפל אינם טובים יותר מאלפי אסירים פלסטינים וערבים. עוד הוסיף ברדוויל: "על כן, אנו קוראים למצרים שלא לשחרר את המרגל הציוני, אלא באמצעות מהלכים שיובילו לשחרור בנינו".

נמשכים המאמצים לשחרור אילן גרפל

שגריר ישראל במצרים יצחק לבנון נפגש היום עם ראש המחלקה הישראלית במשרד החוץ המצרי טארק אלקוני בניסיון להביא לשחרורו של אילן גרפל הישראלי שעצור שם בחשד לריגול.

בתוך כך, העיתון המצרי "אל-אהרם" מדווח היום כי הקונסול האמריקני בקהיר נפגש עם גרפל ואמר לו שהוא "בצרה גדולה". על פי הדיווח, ביקש גרפל במהלך השהות שלו במצרים להאריך את הוויזה ואף ציין כי הוא "מוסלמי שהגיע למטרת לימודים".

בינתיים, ממשיכה התקשורת במצרים להאשים את גרפל בדברים חמורים ביותר, כולל במעורבות בפיצוץ צינור הגז בין אלעריש לישראל. המודיעין המצרי מצידו הפיץ את תצלום הדרכון הישראלי של גרפל כדי לדחות את הטענות שלפיהן שהה במצרים כעיתונאי אמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת