טורקיה: "ביטול המשט יצור הזדמנות לנרמל היחסים עם ישראל"

כלי תקשורת בטורקיה מדווחים כי ביטול המשט הצפוי לעזה עשוי להביא לפריצת דרך מדינית בין י-ם לאנקרה. "לפעמים צריך רגע נכון ואווירה נכונה. ייתכן שזה הרגע", דווח בטורקיה. גורמים באנקרה: מגעים מאחורי הקלעים עם ישראל. ה-IHH: שוקלים את יציאת המשט

קולות פיוס מטורקיה? גורמים דיפלומטיים באנקרה אומרים כי ביטולו של המשט הטורקי לעזה יפתח "חלון הזדמנויות" לנרמל את היחסים עם ישראל - כך מדווח הבוקר בכלי התקשורת הטורקיים. לדברי אותם גורמים, הדבר מתאפשר כעת גם בעקבות סיומה של מערכת הבחירות במדינה.

"ביטול המשט לבטח יצור הזדמנות לנרמל את היחסים בין המדינות", אמרו הגורמים בטורקיה. "ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר הראה סימנים חיוביים בכך ששיבח את הדמוקרטיה הטורקית לאחר הבחירות שנערכו ב-12 ביוני. לפעמים יש צורך לרגע הנכון ולאווירה הנכונה. ייתכן שזהו הרגע".

"פגישות מאחורי הקלעים"

גורמים באנקרה רמזו עוד כי ישראל צפויה להעביר מסרים חיוביים נוספים לטורקיה באם ארגון ה-IHH יבטל את תכניותיו לשלוח את המשט המתוכנן לצאת בימים הקרובים לעזה. בתקשורת הטורקית דווח עוד כי שגריר ישראל בטורקיה ובכירים במשרד החוץ הטורקי מנהלים בימים האחרונים מגעים ודיונים העוסקים במשט וביחסים בין המדינות. "ההתפתחות הזו מוכיחה כי מתנהל שיח מאחורי הקלעים על מנת לגשר על הפערים בין הצדדים".

בתוך כך הודיעו אמש בכירים ב-IHH כי הארגון שוקל האם להוציא את המשט לדרך. "אנחנו בוחנים את התכניות שלנו", אמר בכיר הארגון חוסיין אורוק. "איננו יכולים להתעלם מההתפתחויות המתרחשות לפתח דלתנו". הודעתו הרשמית של הארגון בדבר החלטתו הסופית צפויה להינתן בימים הקרובים, וזאת לאחר שאמש הודיעו הפעילים בצרפת כי בסופו של דבר אין בכוונתם לצאת לעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק