צרפת: נקדם פסגת השלום למרות הסתייגות ארה"ב וישראל

אחרי שישראל וארצות הברית הביעו הסתייגות מיוזמת השלום הצרפתית במסגרתה תתקיים ועידת פסגה עוד הקיץ, מבהיר שר החוץ הצרפתי כי מדינתו תמשיך לקדם את היוזמה - חרף ההתנגדויות. בשיחה עם כתבים ליד האו"ם אישר כי אבו מאזן תומך ביוזמה

שר החוץ הצרפתי אלן ז'ופה הבהיר הערב כי צרפת תמשיך לקדם את יוזמתה לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, במסגרתה תיערך ועידה עוד הקיץ, זאת למרות שארצות הברית וישראל הביעו הסתייגות מן המהלך.

"יש לי תחושה כי היוזמה הצרפתית הזיזה דברים בתהליך השלום", אמר ז'ופה בפגישה עם כתבים סמוך לבניין האו"ם. לדבריו, כבר בשבועות הקרובים יהיו "התפתחויות חיוביות". הוא אישר כי אבו מאזן תומך ברעיון.

הילרי קלינטון: "יהיה לא יעיל לקיים ועידת פיסגה בשלב זה"

אתמול אמרה מזכירת המדינה הילרי קלינטון כי היא לא מביעה התלהבות מיוזמת השלום הצרפתית החדשה. "כרגע אנחנו עדיין בגישת 'נחכה ונראה', משום שאין לנו הבטחות מאף אחד מהצדדים לכך שהם מוכנים לחזור לשולחן המו"מ", אמרה קלינטון בסיום פגישתה עם שר החוץ הצרפתי ז'ופה המבקר בארה"ב, והוסיפה: "זה יהיה לא יעיל לקיים ועידת פיסגה בשלב זה".

בשבוע שעבר הציג שר החוץ הצרפתי לישראל ולפלסטינים הצעה לפיה יגיעו הצדדים לפסגת שלום בפריז שם ידונו על הסדר קבע, במתווה עליו כבר הסכימו ארה"ב וצרפת. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתחילת השבוע בישיבת הממשלה כי ישראל תשקול להגיע לפסגה כזו, אך לא תנהל מו"מ עם ממשלה פלסטינית שחציה חמאס. הפלסטינים מצדם הביעו הסכמה מלאה לתנאים שהציג ז'ופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק