מזכ"ל האו"ם לאבו מאזן: "בעד הקמת מדינת פלסטין"

מזכ"ל האו"ם נועד הערב עם יו"ר הרשות הפלסטינית ברומא, ובתום הפגישה הודיע כי הוא תומך בהקמתה של מדינה פלסטינית: "אני מקווה שחברי האו"ם יבינו את הדרישה הפלסטינית להכיר במדינה פלסטינית ולדון בה", אמר באן קי-מון, אך התנה את אישור הדרישה בעצרת הכללית של האו"ם

אבו מאזן ובאן קי מון, בפגישה קודמת (רויטרס)

מזכ"ל האו"ם תומך בהקמת מדינה פלסטינית: בתום פגישתו של באן קי מון עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברומא, קרא הערב מזכ"ל האו"ם לנציגי המדינות באו"ם להביע תמיכה בהקמתה של מדינה פלסטינית. עם זאת הדגיש, כי הדבר צריך לקבל את אישורה של העצרת הכללית של האו"ם.

בתום פגישתם בבירת איטליה, שם מבקר בימים אלו אבו מאזן, אמר באן קי מון: "אני מקווה שחברי האו"ם יבינו את הדרישה הפלסטינית להכיר במדינה פלסטינית ולדון בה. אני תומך בהקמתה של מדינה פלסטינית, אך הדבר נמצא בידי העצרת הכללית".

השניים דנו במהלך פגישתם בהתפתחויות בזירה הפלסטינית, וכן בדרכים לחידוש תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים.

הליגה הערבית בעד הקמת מדינה פלסטינית

בסוף השבוע קראה הליגה הערבית לאו"ם להכיר בדרישה הפלסטינית להקים מדינה עצמאית בחודש ספטמבר. ראשי המדינות שהתכנסו בקטאר, דרשו מן האו"ם "להכיר במדינה פלסטינית בגדה המערבית וברצועת עזה, כשמזרח ירושלים היא בירתה".

במהלך ההתכנסות דחק אבו מאזן דחק בליגה הערבית לסייע לפלסטינים, אם הצעד של הכרה חד צדדית במדינה פלסטינית בספטמבר יגרור סנקציות. לדבריו, אם ייפתח מו"מ בתנאים המקובלים על הפלסטינים - הפנייה לאו"ם תימנע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת