יש"ע מציגים: למי באמת שייכים השטחים?

במועצת יש"ע החליטו לרתום את הטכנולוגיה למאבק על דעת הקהל והחלו לפרסם סרטוני הסברה ביוטיוב. בקטע הווידאו הראשון שהופץ מסביר השחקן גולן אזולאי מדוע ישראל לא כובשת ולמה יש לה זכות על יהודה ושומרון

לקראת פניית הפלסטינים לאו"ם בבקשה להכרה במדינה עצמאית ועל רקע נאום אובמה והגינוי העולמי, החליטו ביש"ע לשלוף את התותחים הכבדים ולהילחם על דעת הקהל הציבורית.

במנהלת ההסברה של מועצת יש"ע פרסמו סרטון רשת חדש, בכיכובו של השחקן גולן אזולאי, תחת הכותרת "למי שייכים שטחי יהודה ושומרון?". בקטע הווידאו שעלה לאתר יוטיוב מציגים ביש"ע את עמדתם ואת הטענות המשפטיות לזכותה של ישראל על יהודה ושומרון. "ישראל לא כובשת", מכריז אזולאי בסרטון ומסביר: "לא הייתה בשטח שום יישות חוקית, ולכן השטח הוא לא כבוש אלא שנוי במחלוקת".

בעקבות גוגל ופייסבוק

"אם חברות ענק כמו גוגל ופייסבוק יכולות להסביר את הדברים המסובכים ביותר בעולם האינטרנט באמצעות סרטונים קצרים וקולעים, גם ההתיישבות ביהודה ושומרון יכולה לרתום את הטכנולוגיה והרשתות החברתיות לטובת האמת כאן במזרח התיכון", מסביר יגאל דילמוני, סמנכ"ל ההסברה של מועצת יש"ע. "מדובר בסרטון קליל, קליט, נעים לעין ואפילו משעשע, שמסביר את העובדות המשפטיות וההיסטוריות כפי שהן, ועושה סדר בראש".

לפני כשנה הקימו ביש"ע מחלקת מחקר, שמטרתה להעביר בצורה עניינית ופשוטה את עמדת מועצת יש"ע בנושאים הבוערים. לצורך המשימה שכרה מועצת יש"ע את שירותיו של גולן אזולאי ועל ההפקה הופקדה חברת 'רוגטקה'. "הסרטון החדש הוא רק ראשון מתוך סדרה שתצא בקרוב לאור", מבטיחים שם. בין הנושאים שיעלו בסרטונים: סוגיית הדמוגרפיה, משאבי המים בארץ ישראל, האמת על הקו הירוק ועוד.

"ככל שהשקענו יותר זמן ומשאבים בסיורים לפוליטיקאים, עיתונאים ומעצבי דעת קהל כדי שיכירו את העובדות, כך גברה התחושה שראוי שגם העם יזכה להכיר אותן ולהבין שהמילים המפוצצות 'זכותנו על הארץ' נשענות היטב הן על התנ"ך והן על המשפט הבינלאומי", מדגיש דילמוני, "ואין כמו הסרטונים המקצועיים הללו, בשילוב אנימציה ורטוריקה חזקה כדי לעשות את זה מעולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת