52%: זינוק בתמיכה ברה"מ נתניהו

נאומו של רה"מ נתניהו בקונגרס הקפיץ את אחוזי התמיכה בו בקרב הציבור הישראלי, כך עולה מסקר חדשות 2. נתונים דומים נרשמו רק לאחר השריפה בכרמל. עוד בסקר: הרוב צפו בנאום, 29% - יחסו של אובמה לישראל "שלילי"

בסופו של שבוע מדיני שהתחיל בכתף קרה מאובמה ונמשך במחיאות כפיים סוערות בקונגרס, התמיכה בראש הממשלה נתניהו מזנקת: 52% מהציבור מעניקים ב"מדד ראש הממשלה" השבועי שאנו עורכים בתכנית "פגוש את העיתונות" לנתניהו ציון "טוב" ו"טוב מאוד". רק 16% מעניקים לו ציון נכשל. אחוז זהה מגדיר את התנהלותו כ"בינונית".

מדובר בעלייה חדה מאוד בתמיכה בראש הממשלה ביחס לסקר הקודם - נתון שיא מאז חודש ינואר האחרון. ובכלל, נתון דומה השיג נתניהו רק מיד אחרי האסון בכרמל, אז העניקו לו 61% ציון "טוב" ו"טוב מאוד". אלא, שכשהסופר טנקר עזב את נתב"ג גם התמיכה צנחה משמעותית.

בסקר שערך עבור חדשות מכון גיאוקרטוגרפיה, עולה כי 54% מהציבור צפו בנאומו של ראש הממשלה בקונגרס. 46% העדיפו שלא לצפות. 76% בחרו להגדיר את נאומו של רה"מ מול הקונגרס, "חשוב" או "חשוב מאוד". 14% ענו כי הנאום "שגרתי, רק מילים", 5% כינו אותו "גרוע" ול-5% לא הייתה דעה בנושא.

עוד לפי הסקר, הישראלים מודעים היטב למחלוקות בין אובמה לנתניהו. 15% בלבד הגדירו את יחסו של נשיא ארה"ב לישראל כ"חיובי מאוד". 43% הגדירו אותו "פושר", 29% ענו כי הוא "שלילי" ול-13% לא הייתה דעה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת