דני אילון: "החלטת תמיכה של האו"ם בפלסטין תעלה אבק"

סגן שר החוץ התארח באירוע שבת תרבות בנס ציונה, ותקף את הפלסטינים על כוונתם לגשת לאו"ם בספטמבר. "לא נראה שהתנאים כרגע מאפשרים הקמת מדינה פלסטינית באמצעות משא ומתן או באמצעות האו"ם", אמר. "החלטת תמיכה של האו"ם בפלסטין - תעלה אבק בארכיב האו"ם". הפתרון, לדבריו, רק בהסדר ביניים ארוך-טווח

סגן שר החוץ דני אילון (חדשות 2)

שביעות רצון בישראל, מהחלטתה של העצרת הכללית של האו"ם הלילה, שלא לאשר את הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית ללא אישור מועצת הביטחון. סגן שר החוץ דני אילון בירך היום על ההודעה, ואמר כי אם באמת תתקבל החלטה שכזו בעצרת האו"ם - "תהיה זו עוד החלטה שתעלה אבק בארכיב האו"ם".

באירוע שבת תרבות בנס ציונה, התיייחס אילון לנאומי השבוע האחרון של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "לא נראה שהתנאים כרגע מאפשרים הקמת מדינה פלסטינית באמצעות משא ומתן או באמצעות האו"ם", אמר אילון. "האפשרות הריאלית היחידה היא הסדר ביניים ארוך-טווח".

במסיבת עיתונאים שכינס הלילה נשיא העצרת הכללית של האו"ם ג'וזף דייס, אמר כי ללא המלצה ממועצת הביטחון - מדינה פלסטינית לא תתקבל כחברה באומות המאוחדות. "אם ארצות הברית, או כל חברה קבועה אחרת באו"ם, תטיל וטו על ההצעה - עניין קבלת המדינה הפלסטינית כלל לא יעלה להצבעה", אמר דייס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת