ירדן מגיבה בזעם על העצומה של ח"כ אלדד: "מנסה לעורר משבר דיפלומטי"

בממלכה הירדנית לא אהבו, בלשון המעטה, את העצומה ששלח ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) למלך עבדאללה ובה קרא: "הכירו בירדן כמדינה הפלסטינית". "ח"כ אלדד הוא פרובוקטור שמנסה לעורר משבר דיפלומטי בין ישראל לבין ירדן", נכתב בהודעה רשמית מטעם הפרלמנט

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) (חדשות 2)

הבית התחתון של הפרלמנט הירדני גינה באופן חריף את קריאותיו של ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) למלך ירדן להכיר בירדן כמדינת הפלסטינים. ביום העצמאות הירדני שחל השבוע הגישו נציגיו של אלדד עצומה בנושא לשגרירויות ירדן ברחבי העולם.

בהודעת גינוי רשמית שפרסמה סוכנות הידיעות הירדנית ''פטרה'' נכתב כי ''אלדד מעודד משברים דיפלומטיים עם ירדן באופן שיטתי ומנסה לעקוף את בעיית הפליטים הפלסטינים''.

''אנו בבית הנבחרים מוקיעים את התבטאויותיו הקיצוניות והפרובוקטיביות של ח''כ אלדד. אנו מבקשים ממשלת ישראל לנקוט צעדים נגד אמירות מסוג זה אשר נועדו להעליב את ירדן ותושביה'', נכתב עוד בהודעת הגינוי.

עוד נכתב בהודעה: "הצהרות כאלה - אין בהן להשפיע יל ירדן. ירדן היא מדינה עצמאית וריבונית המושרשת בהיסטוריה ומסוגלת להגן על זכויותיה ואדמת הקודש שלה". בית המחוקקים הדגיש בנוסף כי ירדן עדיין מאמינה בהקמה של מדינה פלסטינית עצמאית על אדמה פלסטינית לאומית עם ירושלים כבירתה.

חלק ממגישי העצומה גורשו

נזכיר כי ביום שלישי האחרון הגיש ח''כ אלדד את העצומה הקוראת למלך ירדן להכיר בירדן כמדינה הפלסטינית לשגרירות ירדן בישראל ובמקביל נשלחו נציגים להגיש את העצומות בשגרירויות ירדן ברחבי העולם .

בחלק מהשגרירויות נתקלו הנציגים בהתנגדות ובפינוי מידי מהמקום ובחלקן העצומות התקבלו והועברו לשגריר. במהלך השבוע האחרון סיקרה התקשורת הערבית את הגשת העצומה כחלק מהעניין הגובר בהכרה במדינה פלסטינית בחודש ספטמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת