"יש להכיר במדינה פלסטינית"

שורה של אנשי ציבור ורוח שיגרו מכתב לשגרירים אירופים, בבקשה מהם לתמוך בהקמת מדינה פלסטינית במקרה של הכרזה חד צדדית בספטמבר. בין החותמים: יו"ר הכנסת לשעבר, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר וחתן פרס נובל

"יש להכיר במדינה פלסטינית" (חדשות 2)

"מופע האימים של נתניהו בוושינגטון והתמיכה הגורפת לה זכה מבית הנבחרים האמריקאי מראה כי תהליך השלום הגיע לסוף דרכו", כך נפתח ההסבר למכתב ששלחו אנשי תנועת "סולידריות" למנהיגים אירופאים. במכתב, עליו חתומים שורה של אנשי ציבור ישראלים, קוראת התנועה למנהיגים להכיר במדינה הפלסטינית, אם תוכרז באופן חד צדדי בספטמבר.

"כאזרחים ישראלים", נכתב במכתב, "אנו מצהירים כי אם וכאשר יכריז העם הפלסטיני על עצמאות במדינה ריבונית שתתקיים לצד ישראל בשלום ובבטחון, אנו נתמוך בהכרזתו ונכיר במדינה פלסטינית שגבולותיה מבוססים על קווי 1967, עם חילופי שטחים מתבקשים ומוסכמים ביחס 1:1", כתבו אנשי הציבור והוסיפו: "רצועת עזה הנשלטת על ידי מנהיגות מוכרת המכירה בקיומה של מדינת ישראל תוכר גם היא כחלק מהמדינה הפלסטינית".

בין השמות הבולטים ברשימת החותמים, ניתן למצוא את יו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר אלון ליאל, זוכה פרס נובל פרופסור דניאל כהנמן ופרופסור משה הלברטל, ממנסחי הקוד האתי של צה"ל. את המכתב שולחת התנועה היום לשגרירים אירופים, בבקשה להעבירו לראשי המדינה. בחלק מהמקרים, כמו למשל עם השגריר הבריטי, מבקשים נציגי התנועה פגישה, כדי להסביר פנים אל פנים את הסיבות לדעתם בריטניה חייבת להכיר במדינה פלסטינית.

לקריאת המכתב לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת