פרס ואבו מאזן נפגשו בלונדון

חשיפה: נשיא המדינה שמעון פרס ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שומרים על ערוץ תקשורת ביניהם. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי בעת האחרונה ניהלו השניים שיחות טלפון, התכתבו באמצעות שליחים ואפילו נפגשו לאחרונה בחשאי בלונדון

פרס ואבו מאזן במגעים ישירים. ארכיון (רויטרס)

שיחות ישירות: מסתבר שהנשיא פרס שומר על קשר קרוב עם אבו מאזן. כתב "מעריב" בן כספית חושף הבוקר כי בתקופה האחרונה, ניהלו השניים שיחות, התכתבויות ואפילו נפגשו פנים אל פנים בלונדון, לפני ביקורו של פרס בארצות הברית.

בלשכת הנשיא סירבו להגיב לפרסום, אך גורם בכיר המקורב לנשיא, מסר בעילום שם כי הוא "מזועזע מהדלפת המפגש בלונדון", וכי "הנשיא פרס הוא הישראלי האחרון שנהנה מערוץ הידברות ישיר עם הפלסטינים, ולמרבה הצער דינו של ערוץ זה להיחסם בעקבות הפרסום", דברי המקורב.

פגישתם האחרונה של השניים התקיימה בלונדון, לפני נסיעתו של פרס לבית הלבן. כשנסע לבית הלבן, קיים פרס שיחה בדלתיים סגורות עם אובמה, שם ייתכן ונידונו נושאים עליהם דן גם עם אבו מאזן. לאחרונה, רותח פרס מזעם על אבו מאזן בעקבות הסכם הפיוס עם חמאס, אותו ככל הנראה, שמר בסוד מהנשיא הישראלי. ההכרזה על הפיוס הגיעה אחרי הפגישה בין השניים ופרס נפגע מהמהלך באופן אישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת