דגן: להשלים עם מדינה פלסטינית

ראש המוסד לשעבר מזהיר ממהלך ישראלי נגד ההכרזה באו"ם על מדינה פלסטינית, בספטמבר. מאיר דגן אומר כי בסופו של דבר ההכרה במדינה פלסטינית היא בלתי נמנעת

מאיר דגן. ארכיון (חדשות 2)

להשלים עם מדינה פלסטינית - כדי למזער נזקים: ראש המוסד לשעבר מאיר דגן אמר בנאום שנשא שלשום בפורום סגור במפגש המנכ"לים של המרכז הבינתחומי בהרצליה, כי זו תהיה שגיאה מצד ישראל לנסות ולמנוע את ההכרזה על מדינה פלסטיני בחודש ספטמבר באו"ם. כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב".

לדבריו, בסופו של דבר ההכרה במדינה פלסטינית היא בלתי נמנעת. ניסיונה של ישראל לבלום את המהלך, כך טוען דגן, יכפה אותו עליה - בתנאים של הפלסטינים ולא של ישראל.

אובמה בלונדון: "יהיה מו"מ על ים"

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר אתמול בנאום בבריטניה, לאחר נאומו של ראש הממשלה נתניהו שלשום בקונגרס האמריקני, כי יהיה משא ומתן על ירושלים.

"המטרה שלי, כפי שקבעתי בנאום בשבוע שעבר, היא מדינה יהודית בישראל, בטוחה ומוכרת בידי שכניה ומדינה פלסטינית בה העם הפלסטיני יהיה עצמאי ויקבע את גורלו", אמר אובמה בנאום משותף עם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון.

הוא הוסיף, "אני בטוח שהמטרה תושג" ואמר: "זו טעות של הפלסטינים, ללכת לאו"ם במקום לשבת ולדבר עם ישראל". אובמה עוד אמר, כי יהיה מו"מ "קשה" על ירושלים. "אני מאמין שאם הפלסטינים והישראלים יתחילו לדבר על גבולות המדינה הפלסטינית ועל הסדרי הביטחון של ישראל, נגיע להחלטה ויהיה ניתן לראות באופק את האפשרות של דיון על הנושאים הקשים של הפליטים ושל ירושלים".

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון אמר במסיבת העיתונאים המשותפת לשניים, כי "הבסיס למו"מ בין הפלסטינים לישראלים צריך להיות גבולות 67'". בכך למעשה אימץ קמרון את מתווה אובמה, כפי שהציג אותו נשיא ארה"ב בנאומו בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת