קמרון: מאמץ את מתווה אובמה

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הודיע הערב כי הוא תומך במתווה שהציג בשבוע שעבר נשיא ארה"ב אובמה למשא ומתן בין הפלסטינים לישראל. "קווי 67' הם הבסיס למדינה פלסטינית עצמאית", אמר. הוא הוסיף כי האיחוד האירופי ינסה ללחוץ על הצדדים להיכנס למו"מ

אירופה בעקבות ארה"ב: במסיבת העיתונאים המשותפת שקיימו היום נשיא ארה"ב ברק אובמה וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, הודיע האחרון כי הוא מאמץ את מתווה אובמה למו"מ בין ישראל לפלסטינים, כפי שאובמה הציג אותו בנאומו בשבוע שעבר. "גבולות 67' הם הבסיס לכינון מדינה פלסטינית עצמאית", אמר.

קמרון אף הוסיף כי "האיחוד האירופי יבחן כיצד יהיה ניתן ללחוץ את הישראלים והפלסטינים למשא ומתן".

הנשיא אובמה עצמו אמר: "המטרה שלי, כפי שקבעתי בנאום בשבוע שעבר, היא מדינה יהודית בישראל, בטוחה ומוכרת בידי שכניה ומדינה פלסטינית בה העם הפלסטיני יהיה עצמאי ויקבע את גורלו. אני בטוח שהמטרה תושג". הוא הוסיף כי, "זו טעות של הפלסטינים, ללכת לאו"ם במקום לשבת ולדבר עם ישראל". אובמה עוד אמר, כי יהיה מו"מ "קשה" על ירושלים. "אני מאמין שאם הפלסטינים והישראלים יתחילו לדבר על גבולות המדינה הפלסטינית ועל הסדרי הביטחון של ישראל, נגיע להחלטה ויהיה ניתן לראות באופק את האפשרות של דיון על הנושאים הקשים של הפליטים ושל ירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת