אובמה עונה: "יהיה משא ומתן על ירושלים"

היום שאחרי נאום נתניהו בקונגרס: נשיא ארה"ב ברק אובמה קיים בלונדון מסיבת עיתונאים משותפת עם דיוויד קמרון, בה אמר כי "ירושלים היא סוגייה קשה, ונצטרך לדבר עליה". הוא הוסיף: "פנייה לאו"ם היא טעות של הפלסטינים"

נשיא ארה"ב ברק אובמה אומר היום בנאום בבריטניה, לאחר נאומו של ראש הממשלה נתניהו אמש בקונגרס האמריקני, כי יהיה משא ומתן על ירושלים.

"המטרה שלי, כפי שקבעתי בנאום בשבוע שעבר, היא מדינה יהודית בישראל, בטוחה ומוכרת בידי שכניה ומדינה פלסטינית בה העם הפלסטיני יהיה עצמאי ויקבע את גורלו", אמר אובמה בנאום משותף עם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון.

הוא הוסיף, "אני בטוח שהמטרה תושג" ואמר: "זו טעות של הפלסטינים, ללכת לאו"ם במקום לשבת ולדבר עם ישראל". אובמה עוד אמר, כי יהיה מו"מ "קשה" על ירושלים. "אני מאמין שאם הפלסטינים והישראלים יתחילו לדבר על גבולות המדינה הפלסטינית ועל הסדרי הביטחון של ישראל, נגיע להחלטה ויהיה ניתן לראות באופק את האפשרות של דיון על הנושאים הקשים של הפליטים ושל ירושלים".

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון אמר במסיבת העיתונאים המשותפת לשניים, כי "הבסיס למו"מ בין הפלסטינים לישראלים צריך להיות גבולות 67'". בכך למעשה אימץ קמרון את מתווה אובמה, כפי שהציג אותו נשיא ארה"ב בנאומו בשבוע שעבר.

נתניהו אמר אמש בנאומו לגבי סוגיית ירושלים, כי "רק ישראל דמוקרטית הגנה עד כה על חופש הפולחן של כל הדתות בעיר הזאת. לאורך ההיסטוריה של הבירה, של ירושלים, הפעם היחידה שהיה חופש הייתה תחת השלטון הישראלי ולכן ירושלים הייתה ותישאר לעולם ועד תחת ריבונות ישראלית", אמר ראש הממשלה והוסיף: "אני יודע שזה מורכב בעיני הפלסטינים, אבל יחד ניתן לפתור זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת