דיווחים בוושינגטון: רה"מ דיבר על ירושלים, ביידן לא מחא כפיים

אחרי העימות המתוקשר מול הנשיא אובמה, נראה כי גם יחסי נתניהו עם סגן הנשיא לא בדיוק בשיאם. על פי הדיווחים בוושינגטון, כאשר ראש הממשלה דיבר על ירושלים "בירתה המאוחדת של ישראל" והקונגרס כולו הריע - ביידן לא קם ולא מחא כפיים באופן הפגנתי למדי. צפו בקטע

"ירושלים לעולם לא תחולק שוב" - כך הכריז אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו בקונגרס, וזכה לתשואות רמות. המחוקקים משתי המפלגות האמריקניות קמו לכבוד המנהיג הישראלי, אך מתברר שלא כולם הלכו שבי אחר דבריו של נתניהו.

על פי דיווחי כתבים שנכחו במקום בזמן שנתניהו הצהיר כי ירושלים היא בירתה המאוחדת של ישראל, סגן הנשיא ג'ו ביידן נשאר במקומו, לא מחא כפיים כמו רוב חברי הקונגרס ונראה לא מרוצה. המצלמות במקום תיעדו חלקית את תגובתו האדישה של ביידן, בניגוד לחבריו הנלהבים.

נתניהו דווקא החל את נאומו בבדיחה שהייתה אמורה להגדיל את הקרבה בין השניים וציין את גילם "המופלג" שלו ושל ביידן. ראש הממשלה סיפר הוא זוכר את וושינגטון עוד מהימים שבהם סגן הנשיא, אחד מהפוליטיקאים הוותיקים בוושינגטון שממלא תפקידים ציבוריים עוד מ-1973, היה "בחור צעיר כמוהו".

בעבר הגדיר את עצמו ביידן כ"ציוני", אבל מספר פעמים בעבר הוא ניסה לעודד שינוי ביחס במדיניות האמריקנית במזרח התיכון. האירוע הבולט יותר נרשם, כנראה, כשבמהלך ביקורו של ביידן בישראל באוקטובר 2010 הוא שוחח עם נתניהו על המשך המו"מ לשלום, בדיוק כשר הפנים הודיע על אישור בנייה של 1,600 יחידות בשכונת רמת שלמה - מה שגרר משבר מדיני של ממש מול ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת