נתניהו: הכדור במגרש של אבו מאזן

ראש הממשלה המריא הבוקר בדרכו חזרה לישראל כשהוא מרוצה מאד מקבלת הפנים החמה שציפתה לו בקונגרס. נתניהו עוד הספיק להתראיין לרשתות האמריקניות, שם הבהיר: "על אבו מאזן להתייצב מול עמו ולומר שש מילים: 'אני מוכן להביע הכרה במדינה יהודית'"

בתום שבוע עמוס במיוחד, ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים הבוקר את ביקורו המדיני בארה"ב ועושה כעת את דרכו חזרה מוושינגטון לישראל.

בסביבתו של נתניהו אומרים היום כי ראש הממשלה מרוצה מאד מהנאום שנשא באמש פני הקונגרס ומקבלת הפנים החמה שבה התקבל. "הצלחנו לאחד את הגוף הזה סביב העקרונות החשובים למדינת ישראל: ירושלים מאוחדת, עקרונות הביטחון, העובדה שיהודה ושומרון הם חלק מתפיסת המולדת היהודית, ושאנחנו מושיטים יד לשלום", הדגיש ראש הממשלה בשיחה עם מקורביו.

לאחר נאומו בקונגרס העניק ראש הממשלה ריאיונות לכלי התקשורת האמריקנים, בהם חזר על המסר העיקרי שביקש להעביר והדגיש כי הכדור נמצא כעת במגרש הפלסטיני.

"מה שהנשיא עבאס צריך לעשות מול עמו זה מה שאני עשיתי מול עמי. עליו להתייצב ולומר שש מילים: 'אני מוכן להביע הכרה במדינה היהודית'", הבהיר נתניהו בריאיון לרשת "פוקס".

הנחות לאבו-מאזן

ראש הממשלה, שזכה לתמיכה מבית הנבחרים בוושינגטון, הרשה לעצמו להתבדח עם המראיין: "אתה יודע מה? אני מוותר לו, הוא יכול לומר זאת בחמש מילים: 'אני מביע הכרה במדינה יהודית'".

גם מזכיר הממשלה צבי האוזר סבור שאחרי שנתניהו הבהיר את עמדתו, כעת תורם של הפלסטינים להיענות לאתגר. לדברי האוזר, בריאיון ל"קול ישראל", אם יקבל אבו מאזן את עקרון המדינה היהודית ייפתרו 90% מהבעיות. עוד הוסיף מזכיר הממשלה כי כל שאר הנושאים הם פרטים שאפשר לגשר עליהם, אך נראה שהפלסטינים לא נכונים אפילו לרמוז להכרה במדינת לאום יהודית.

בעקבות נאומו של נתניהו, אמר גורם ישראלי בכיר לחדשות 2 כי "היה חשוב להציג דווקא בוושינגטון את האמת היסודית של ישראל כדי למנוע את המשך הסחף בעמדות". לאחר הדברים, הבהיר נתניהו לחברי קונגרס כי יהיה מוכן להציג את עמדותיו גם ברמאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מתיחות בין נתניהו לאובמה - סיקור מיוחד:

נתניהו בקונגרס: "מוכנים לוויתורים בארץ אבותינו"

  

אובמה לנתניהו: לא הבנת אותי נכון

  

מה אומרת שפת גופם של נתניהו ואובמה?

 

נתניהו לאובמה: דוחה את הצעתך

עימות חזיתי בין אובמה לנתניהו

הצצה נדירה לטיסת ראש הממשלה לוושינגטון

"אובמה זרק את ישראל מתחת לגלגלי אוטובוס"

נאום אובמה על המזה"ת: "על הכיבוש להסתיים"