מפגינה הפריעה לנאום נתניהו - והושתקה בתשואות

דקות לאחר תחילת נאומו של ראש הממשלה בקונגרס האמריקני, הופרע הנאום בקריאות ביניים שהגיעו מצעירה שישבה ביציע האורחים. "תנו זכויות שוות לפלסטינים", צעקה הצעירה - והושתקה מיד במחיאות כפיים סוערות של חברי הקונגרס. בתגובה אמר רה"מ: "רק בישראל הערבים זוכים לדמוקרטיה, וזה טוב שיש אפשרות למחות נגד המנהיגים"

"תנו זכויות שוות לפלסטינים" - כך צעקה צעירה שישבה ביציע האורחים של הקונגרס האמריקני, דקות לאחר תחילת נאומו המדיני של ראש הממשלה.

נתניהו הפסיק את נאומו לכמה שניות, בעוד חברי הקונגרס פרצו במחיאות כפיים סוערות כדי להשתיק את אותה צעירה מפריעה. בהמשך הוצאה המפגינה מהאולם והנאום נמשך ללא הפרעה.

ראש הממשלה לא התעלם מדבריה של הצעירה, וקישר את מחאתה לתהליכי הדמוקרטיזציה שמתקיימים בימים אלו במדינות המזרח התיכון. "במדינות דיקטטוריות דבר כזה לא יכול לקרות, רק במדינה דמוקרטית אפשר למחות נגד דברי המנהיגים". דברים אלה של נתניהו זכו למחיאות כפיים ותשואות מצד חברי הקונגרס.

בהמשך דבריו טען נתניהו כי רק במדינת ישראל זוכים הערבים לחיות במדינה דמוקרטית, וקיווה כי המהפכות במדינות ערב לא יגרמו לכך שגורמים קיצוניים יגיעו לשלטון כמו במהפכה באירן בשנת 1979.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת