פעילי ימין נגד נתניהו: "תגמור כמו שרון ורבין"

בעוד שנאום נתניהו באיפא"ק התקבל באהדה גדולה, פעילי הימין בארץ לא אהבו את הדברים וערכו אחר הצהריים טקס קבורה לספרו "מקום תחת השמש". "הוא ייענש משמיים לפני שיספיק להמרות פי האל", אמרו. ברוך מרזל: "נתניהו הוא איש שמאל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם לפנות בוקר בפני השדולה הפרו-ישראלית בארצות הברית (איפא"ק) במסגרת הוועידה השנתית בוושינגטון הבירה. נאומו של נתניהו, התקבל בתשואות סוערות בארצות הברית, אולם פעילי הימין בארץ ובהם גם חבר הכנסת מיכאל בן ארי לא אהבו את הדברים וערכו אחר הצהריים טקס קבורה לספרו של נתניהו "מקום תחת השמש".

במה שנראה כהסתה נגד ראש הממשלה, אמרו הפעילים: "נתניהו, זכור מה קרה לרבין ושרון. אתה תגמור רע מאוד". קודם לכן אמרו כי נתניהו ייענש מהשמיים, לפני שיספיק להמרות את פי האל. הפעילים לא בחלו בשום אמצעי, כשאחד מהם, פרופסור אילן וייס מאוניברסיטת בר אילן, אף הספיד את הספר, כשהוא מצטט פסוקים ו"מתאבל", כאילו הייתה זו קריאת קדיש.

"נתניהו הוא שמאל"

"נתניהו אנו מנהיג. עם ישראל צריך לדעת שכדי לנצח את אויבי ישראל, יש לסבול כעת, כדי שהחיים שלנו ימשיכו להתקיים כאן", אמר חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) בפתח הדברים. "נתניהו הפך את כל האידיאולוגיה שלו לריקה - הוא נטל את חייה", הוסיף בן ארי.

"נתניהו הוא שאחראי לכך שאין הבחנה כיום בין הליכוד לבין קדימה", האשים בן ארי. "הספר שלו הוא הביטוי לאובדן הדרך, להיעדר חוט שגרה של מנהיג שאיבד את הצידוק לקיומו כמנהיג", המשיך בן ארי.

אחרי שסיים בן ארי את נאומו, נשא גם פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל את דבריו. "נתניהו לא שייך למחנה של תומכי ארץ ישראל. נתניהו הוא איש שמאל", אמר מרזל. "הספרים שלו לא ראויים להיות בבית יהודי ששומר על ארץ ישראל ועל שלמות הארץ", הוסיף מרזל.

"ישראל לא יכולה לחזור לקווי 67"

לפנות בוקר (שעון ישראל) נאם ראש הממשלה בפני השדולה הפרו-ישראלית (איפא"ק). "אזרחי מדינת ישראל מודים לכם על המחויבות האדירה לביטחונה, ועל העובדה שאתם פועלים להגנה על זכויותיה. אני מודה לכם על כך שאתם עומדים מאחורי ישראל בכדי להבטיח את תהליך השלום" באזור. נתניהו הוסיף: "ישראל היא בת בריתה של ארה"ב וזוהי עובדה בלתי ניתנת לערעור, שתי המדינות יעמדו זו לצד זו בכדי להיאבק באויבים ולהבטיח אינטרסים משותפים".

"ישראל תילחם עבור זכויות דמוקרטיות", אמר נתניהו והדגיש: "המקום היחיד במזרח התיכון שבו הנוצרים יכולים לממש את דתם, היא המדינה הדמוקרטית היחידה - ישראל". ראש הממשלה ציין כי "רק ישראל יכולה להבטיח את החופש לכל הדתות, המינים והגזעים במזרח התיכון. ישראל וארה"ב חולקות ערכים משותפים, מדובר בידידות ארוכת שנים בין הממשלות וגם בין האזרחים. ואני משוכנע כי התמיכה בישראל מאחדת את כל תושבי אמריקה הצעירים, המבוגרים, הדמוקרטים והרפובליקנים".

"על ישראל להיות מסוגלת להגן על עצמה"

נתניהו התייחס בנאומו להצלחת מערכת כיפת ברזל בהגנה על יישובי הדרום. "על ישראל להיות מסוגלת להגן על עצמה ובעצמה", אמר ראש הממשלה והוסיף: "לפני כמה שבועות חמאס ירה 8 טילים לערי הדרום של ישראל - אשקלון ובאר שבע, אך מערכת כיפת ברזל הישראלית מנעה את פגיעתם בקרקע. בפעם הראשונה מערכת הגנה עבדה בצורה הזו, וזה הישג צבאי מרשים למדי שלא היינו מגיעים אליו לולא הסיוע האמריקני", הדגיש.

"ישראל היא לא מקור הרע במזרח התיכון"

"עכשיו יותר מתמיד צריך לפקוח את עיניו של העולם לאמת האמיתית", הסביר נתניהו והוסיף: "ישראל היא לא מקור כל הבעיות במזרח התיכון. בחודשים האחרונים ראינו ברחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה מיליוני אנשים שזעקו לחירות. המהומות באזור החלו בעקבות שנים של דיכוי, ולא בגלל ישראל. התושבים חולמים על חירות, על הזדמנויות, ועל תקווה להם ולעתיד לילדיהם", אמר נתניהו וקרא "להפסיק להאשים את ישראל בכל בעיות המזרח התיכון".

"ישראל היא הדבר הנכון ביותר באזור. אנחנו רוצים שלום כי אנו יודעים מה יכול לגרום הטרור ולמה יכולה להוביל המלחמה. אנו רוצים שלום כי אנו יודעים מה זה יביא לנו ולשכנינו הפלסטינים", קבע נתניהו.

"ישראל לא יכולה לחזור לגבולות 67' הבלתי ניתנים להגנה"

בהתייחסו לסכסוך הישראלי - פלסטיני אמר ראש הממשלה: "הסכסוך נמשך שנים רבות כי הפלסטינים מסרבים לסיים אותו ומסרבים להכיר בקיומה של המדינה היהודית. הסכסוך נסב סביב הנושא הזה תמיד. אנו יכולים וחייבים לפתור אותו, אך נגיע לשלום עם הפלסטינים רק אם הם יכירו בקיומה של המדינה היהודית". ציין נתניהו.

ראש הממשלה הדגיש כי מחר בנאומו בקונגרס האמריקני הוא מתכוון לפרט על אופי הסכם השלום בין מדינת ישראל ומדינת פלסטין בראייתו. בנוגע לסוגיית הגבולות הדגיש נתניהו: "ישראל לא יכולה לחזור לקווי 67' הבלתי ניתנים להגנה".

בנוגע לחייל החטוף גלעד שליט, אמר נתניהו: "על חמאס להשיב את חיילנו החטוף גלעד שליט באופן מיידי, מדובר בחייל שכלוא בחשכה במשך 5 שנים ללא ביקור אחד מהצלב האדום", אני קורא לחמאס לשחרר אותו מיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת