בן לניצול שואה שיבש נאום נתניהו

פעילי "קוד ורוד", ארגון פרו-פלסטיני שהיה מעורב במשט הטורקי לעזה, הפריעו לדבריו של ראש הממשלה. אחד מהם שהוצא מהאולם הוא בן לניצולי שואה: "אני יודע מה קורה כשאין איש שנרתם להגן על האנושות. לכן, התפקיד שלי הוא לסייע לפלסטינים"

לראש הממשלה בנימין נתניהו ציפתה הלילה קבלת פנים חמימה במיוחד כשהגיע לשאת את נאומו לפני חברי השדולה הפרו-ישראלית בארצות הברית (איפא"ק), אבל אפילו לזירה שנחשבת למגרשו הביתי הצליחו להסתנן פעילים פרו-פלסטינים, שקטעו את דבריו בקריאות גנאי.

זמן קצר אחרי שאמר כי נסיגה לגבולות 1967 אינה אפשרית כיוון שאלו אינם בני הגנה, החלו לצעוק מפינות שונות של האולם שישה פעילי ארגון "קוד ורוד" – קבוצה איסלאמית פרו-פלסטינית, שאנשיה השתתפו, בין היתר, במשט הטורקי לעזה על ספינת ה"מרמרה".

המפגינים הניפו שלטים בגנות מדיניות ישראל וצעקו לעבר נתניהו סיסמאות בגנות "גזל האדמות הפלסטיניות, המצור על עזה, שלילת זכויותיהם של הפליטים והרס בתים ובתי ספר".

כעבור זמן קצר זינקו לעבר הפעילים מאבטחים, שהובילו אותם כלאחר כבוד אל מחוץ לאולם הוועידה. אחד המפגינים שהשתתף במפגן המחאה הוא יהודי-אמריקני הנמנה על חברי "קוד ורוד", ריק קלובת-הס בן 53 מקיימברידג' שבמדינת מסצ'וסטס.

אחרי שגורש מהכנס אמר לסוכנות הידיעות AP מדוע שיבש את נאומו של ראש הממשלה: "כבן לניצולי שואה, למדתי שעל כולם מוטלת החובה לעמוד לצד אלו שנרדפים. אני יודע מה קורה כשאין איש שנרתם להגן על האנושות. לכן, התפקיד שלי הוא לסייע לפלסטינים ולתמוך בהם".

נאום נתניהו: אין שלום - בגלל הפלסטינים

נתניהו פתח את נאומו בהתייחסות לסופת הטורנדו הקשה שפגעה בעיירה ג'ופלין במיזורי ושגרמה למותם של רבים. אחר כך הוא הודה לכל היושבים באולם על תמיכתם במדינה. "אזרחי ישראל מודים לכם על המחויבות האדירה לביטחונה, ועל העובדה שאתם פועלים להגנה על זכויותיה. אני מודה לכם על כך שאתם עומדים מאחורי ישראל בכדי להבטיח את תהליך השלום" באזור.

נתניהו הוסיף: "ישראל היא בת בריתה של ארה"ב וזוהי עובדה בלתי ניתנת לערעור, שתי המדינות יעמדו זו לצד זו בכדי להיאבק באויבים ולהבטיח אינטרסים משותפים".

עוד אמר כי "עכשיו יותר מתמיד צריך לפקוח את עיניו של העולם לאמת האמיתית. ישראל היא לא מקור כל הבעיות במזרח התיכון. בחודשים האחרונים ראינו ברחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה מיליוני אנשים שזעקו לחירות. המהומות באזור החלו בעקבות שנים של דיכוי, ולא בגלל ישראל. התושבים חולמים על חירות, על הזדמנויות, ועל תקווה להם ולעתיד לילדיהם", אמר נתניהו וקרא "להפסיק להאשים את ישראל בכל בעיות המזרח התיכון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת