חמאס מגיב לאובמה: לא נכיר בישראל

נאומו של נשיא ארה"ב אובמה נעם מאוד לאוזן הישראלית, אבל בחמאס לא אהבו את הדברים ודובר הארגון אמר כי ארה"ב לא תצליח לאלץ את חמאס להכיר בישראל כתנאי למשא ומתן. "ארה"ב אינה ידידה של עמי האזור ותמיד העדיפה את ישראל", אמר

אחרי נאום אובמה והתגובות הרבות במערכת הפוליטית בארץ ובעולם, נאום שנעם מאוד לאוזן הישראלית, גם תגובת חמאס לא מאחרת להגיע. דובר הארגון סאמי אבו זוהרי התייחס הערב לדרישת הנשיא מחמאס להכיר בישראל כתנאי למשא ומתן ואמר: "הממשל האמריקני ייכשל בניסיון לכפות על חמאס הכרה בכיבוש הציוני".

"ארצות הברית אינה ידידתם של עמי האזור, יש לה העדפה ברורה כלפי לישראל, על חשבון החופש של הפלסטינים והזכות להגדרה עצמית", הוסיף אבו זוהרי. עוד אמר, כי אובמה "מתכחש לזכותם של הפלסטינים למדינה ריבונית".

אובמה קרא לחמאס לשחרר את גלעד שליט

הנשיא אובמה התייחס בנאומו הערב לסוגיית חטיפתו של החייל גלעד שליט וכן לדרישה כי חמאס יכיר בישראל כתנאי למשא ומתן: "אמרתי שוב ושוב כי נושאי הליבה יכולים להיפתר רק במשא ומתן של שיחות ישירות בין הצדדים. ביום חמישי אמרתי שההסכם בין פתח לחמאס מציב מכשול אדיר לשלום. אי אפשר לצפות ממדינה לנהל משא ומתן עם ארגון טרור שמאיים לחסל אותה".

"אנחנו נמשיך לדרוש שחמאס יאמץ את האחריות הבסיסית לשלום – יכיר בישראל, ידחה את האלימות ויקבל את כל ההסכמים הקיימים. על חמאס לשחרר את גלעד שליט שמוחזק בשבי כבר חמש שנים".

אובמה חזר על הדברים שאמר בשיחתו ביום שישי עם ראש הממשלה נתניהו והדגיש: "קיומה של ישראל לא יעלה לדיון בשום גוף בינלאומי, בשום מקרה – אני מתחייב לכם שלא ניתן לזה לקרות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על מה הסכסוך: מהם גבולות 1967?