הפלסטינים: דף חדש תמורת קווי 67'

ברשות הפלסטינית ממשיכים למתוח ביקורת על תגובת ישראל לנשיא אובמה - אך היום מבטיחים עתיד אחר למו"מ, באם ישראל תיענה לדרישות הפלסטיניות במו"מ. "אם נתניהו יסכים על שתי מדינות בגבולות 67' - נפתח דף חדש", אמר היום סאיב עריקאת. "אם לא - אין טעם לדבר על השלום"

נתניהו, אבו מאזן ואובמה. ביקורת פלסטינית (חדשות 2)

ברשות הפלסטינית הדגישו בסוף השבוע כי למרות התמיכה ברעיונות שהעלה נשיא ארצות הברית ברק אובמה בנאומו - הכוונה לגשת להכרזה חד-צדדית על הקמת מדינה בחודש ספטמבר באו"ם עדיין עומדת בעינה. אחרי שמתחו ביקורת חריפה על תגובת ישראל לנאום, אומרים היום ברמאללה כי עדיין קיים סיכוי לשלום, באם ישראל תיענה לתנאים הפלסטינים.

"תוצאות המשא ומתן שצפוי להיערך עם ישראל נועד בפועל להגשים את המטרה - והיא הקמת מדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 67'", אמר היום הבכיר באש"ף סאיב עריקאת. "אנו רוצים כעת לשמוע מנתניהו מהי עמדתו באשר לעקרון זה, עליו הצהיר הנשיא אובמה".

רג'וב: נתניהו משחק באש

"אם נתניהו יסכים על שתי מדינות בגבולות 67', כפי שהגדיר הנשיא אובמה - הרי שנפתח דף חדש", הדגיש עריקאת. "אם נתניהו לא יסכים - הכי שאין כל טעם לדבר על תהליך שלום".

אתמול הביע בכיר הפת"ח ג'בריל רג'וב שביעות רצון מנאומו של הנשיא אובמה, אך תקף את התנהלות ישראל בתגובה לנאום. "נתניהו משחק באש", אמר רג'וב בראיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט. "הצד הישראלי צריך להבין את העובדה שעתידה של ישראל תלוי בנכונותה לקבל את קיומה של מדינה פלסטינית בגבולות 67'"

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק