הצצה מיוחדת לטיסת ראש הממשלה

הרבה פעמים אנחנו חולמים לדעת מה בדיוק מתרחש בתוך מטוסו של ראש הממשלה כשהוא בדרכו לפגישות חשובות ברחבי העולם. פגישתו הנוכחית של נתניהו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, היא אחד מרגעי השיא בקריירה הפוליטית שלו. צפו בתמונות ממטוס ראש הממשלה בדרכו לוושינגטון

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נחתו אתמול לפנות בוקר בוושינגטון לקראת פגישת הפסגה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעו תמונות המתעדות את מסע ראש הממשלה לבית הלבן.

בתמונות ניתן לראות את נתניהו במהלך הטיסה, מתייעץ עם אנשיו ועובר על חלקים מנאומו בבית הלבן. לאחר מכן מעניק ראש הממשלה תדרוך לעיתונאים ולאנשי התקשורת שהצטרפו למסעו.

לאחר הנחיתה, ניתן לצפות ברגעים שבהם יורדים בני הזוג נתניהו מכבש המטוס ולוחצים ידיים לשגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן ולבכירים נוספים שמקבלים את פניהם.

ברגעים אלו מתקיימת פגישת נתניהו - אובמה

נתניהו הגיע לוושינגטון כשהוא נחוש להביע את עמדותיו, ולו ברור כי אובמה לא מבין את המציאות במזרח התיכון. בשלב הזה, הפגישה הזו בין השניים הייתה קשה - אך זהו רק הסיבוב הראשון. השניים צפויים להגיע לוועידת איפא"ק, השדולה היהודית, ושם בוודאי נתניהו יהיה זה שידו תהיה על העליונה.

על פי ההערכות, הפגישה בין השניים הערב צפויה להיות מתוחה מאוד, ובמהלכה צפוי ראש הממשלה נתניהו לדרוש מאובמה לשמור על גושי ההתיישבות מחוץ לקו הירוק, גם אם ייצא בסופו של דבר לפועל תהליך של חזרה לקווי 67'. בנוסף יבהיר נתניהו לאובמה כי ישראל תדרוש הכרה פלסטינית בישראל כמדינת הלאום היהודי, וכן שכל הסכם שלום עתידי יכלול את סיום התביעות של הפלסטינים מישראל.

עם כניסתו לבית הלבן, כתב ראש הממשלה בספר האורחים כי הוא מקווה שהאינטרסים המשותפים של ארה"ב וישראל לשלום, דמוקרטיה וביטחון בעולם כולו יתממשו". בתום הפגישה, ימסרו שני המנהיגים הצהרות לתקשורת.

מתיחות בין נתניהו לאובמה - סיקור מיוחד:

נאום אובמה על המזה"ת: "על הכיבוש להסתיים"

אובמה נאם - ובשטחים אושרה בנייה

רה"מ: ארה"ב התחייבה שלא תהיה נסיגה לקווי 1967

אבו מאזן: סירוב נתניהו לסגת לגבולות 67' - דחיית השלום

"אובמה זרק את ישראל מתחת לגלגלי אוטובוס"

רה"מ על העימות עם אובמה: "לא נטאטא מתחת לשטיח"

עימות חזיתי בין אובמה לנתניהו

החלה פגישת רה"מ עם אובמה

נתניהו נחת בארה"ב: לא מתכוון לוותר לאובמה

הקוורטט הביע שביעות רצון מהצהרתו של אובמה 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת