"עימות חזיתי בין אובמה לנתניהו"

גורמים מדיניים בכירים הגדירו את נאומו של ברק אובמה "שבירת כלים". עכשיו, נתניהו ואובמה נפגשים ראש בראש במגרשו הביתי של ברק אובמה בבית הלבן. בהמשך השבוע יתקיים מפגש הגומלין בין השניים - בוועידת איפא"ק. צפו בדיווח המיוחד של אודי סגל מוושינגטון

אתמול, לאחר נאומו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, פרץ עימות חזיתי לא מתוכנן בין ברק אובמה לבין בנימין נתניהו. לאחר שהבית הלבן דרש מנתניהו שנאומו המתוכנן בקונגרס יהיה נאום עם ויתורים מדיניים, הבהיר ראש הממשלה כי הוא אינו מתכוון לספק ויתורים בשל האירועים האחרונים - בהם החיבוק בין חמאס לפת"ח.

בשבועות האחרונים ניסו בבית הלבן ובירושלים לתאם את ההצהרות של שני המנהיגים לאחר הפגישה. יצחק מולכו, שליח מיוחד מטעם משרד רה"מ היה אמור לצאת לתיאומים אחרונים לפני כיומיים, אך אז הגיעה הבשורה מהבית הלבן לפיה אובמה מתכוון לכלול בנאומו את קווי 67.

ישראל הגדירה את המעשה הזה כשבירת כלים. ראש הממשלה מיהר להתקשר למזכירת המדינה הילרי קלינטון, ומחה בפניה על נאומו של הנשיא אובמה. "זו סטירת לחי מפורשת", כך הגדירו מקורבי נתניהו את נאומו של הנשיא אובמה.

נתניהו הגיע לוושינגטון כשהוא נחוש להביע את עמדותיו, ולו ברור כי אובמה לא מבין את המציאות במזרח התיכון. בשלב הזה, הפגישה הזו בין השניים הייתה קשה - אך זהו רק הסיבוב הראשון. השניים צפויים להגיע לוועידת איפא"ק, השדולה היהודית, ושם בוודאי נתניהו יהיה זה שידו תהיה על העליונה.

מתיחות בין נתניהו לאובמה - סיקור מיוחד:

נאום אובמה על המזה"ת: "על הכיבוש להסתיים"

אובמה נאם - ובשטחים אושרה בנייה

רה"מ: ארה"ב התחייבה שלא תהיה נסיגה לקווי 1967

אבו מאזן: סירוב נתניהו לסגת לגבולות 67' - דחיית השלום

"אובמה זרק את ישראל מתחת לגלגלי אוטובוס"

רה"מ על העימות עם אובמה: "לא נטאטא מתחת לשטיח"

 הצצה נדירה לטיסת ראש הממשלה לוושינגטון

החלה פגישת רה"מ עם אובמה

נתניהו נחת בארה"ב: לא מתכוון לוותר לאובמה

הקוורטט הביע שביעות רצון מהצהרתו של אובמה 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת