רה"מ: ארה"ב התחייבה שלא תהיה נסיגה לקווי 1967

בלשכתו של בנימין נתניהו לא אהבו לשמוע את כל חלקי נאומו של נשיא ארה"ב הערב. בהודעה שנמסרה נאמר כי הממשל האמריקני התחייב בפני ישראל שלא תהיה דרישה לסגת לקווי 67'. "התחייבויות אלה נועדו לחזק את קיומה של ישראל כמדינה יהודית", נמסר מלשכת רה"מ

נתניהו. לא אהב מה ששמע (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך נראה, לא אהב חלק מהדברים ששמע הערב בנאומו של נשיא ארה"ב ברק אובמה. "נתניהו מצפה לשמוע מהנשיא אובמה אישור להתחייבויות האמריקניות כלפי ישראל מ-2004 שזכו לתמיכה גורפת בשני בתי הקונגרס", נמסר מלשכת רה"מ.

"התחייבויות אלה נוגעות בין היתר לכך שישראל לא תתבקש לסגת לקווי 67', שאינם בני הגנה ושיותירו מרכזי אוכלוסיה ישראלים גדולים ביהודה ושומרון מחוץ לגבולות אלה", נמסר עוד. "התחייבויות אלה גם נועדו לחזק את קיומה של ישראל כמדינה יהודית על ידי הבהרה ברורה שפליטים פלסטינים ייקלטו במדינה הפלסטינית ולא בישראל".

עוד נמסר במסגרת התגובה הנרחבת, כי "בלי פתרון בעיית הפליטים על ידי יישובם מחוץ לגבולות מדינת ישראל, שום ויתור טריטוריאלי לא יסיים את הסכסוך. כמו כן, הפלסטינים ולא רק ארה"ב חייבים להכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי וכל הסכם שלום עמם חייב לכלול קץ לכל תביעה מישראל".

"אבו מאזן רוצה להמשיך את הסכסוך"

לפי נתניהו, "על מנת להגן על ישראל, צה"ל חייב להיות פרוס לאורך נהר הירדן". ראש הממשלה גם הזכיר בתגובתו כי הרשות פלסטינית אימצה את החמאס, "ארגון טרור המחויב להשמדת ישראל" ואת "התבטאויותיו האחרונות של אבו מאזן, שמסלפות את ההיסטוריה ומבהירות שאבן מאזן חותר למדינה פלסטינית במטרה להמשיך את הסכסוך עם ישראל במקום לסיימו".

עם זאת, בתגובה נמסר גם: "ישראל מעריכה את מחויבותו של הנשיא אובמה לשלום. ישראל מאמינה שכדי שייכון שלום, הקמתה של מדינת פלסטינית אינה יכולה לבוא על חשבון קיומה של מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת