ארה"ב לטורקיה: מנעו את המשט הבא

מסר חריף מוושינגטון לאנקרה: סגנה של מזכירת המדינה האמריקנית לענייני אירופה פיליפ גורדון, קורא לטורקיה במהלך דיון בסנאט לפעול על מנת למנוע את יציאת המשט הבא לעזה ומכנה את המשט הזה "לא מועיל". "מי שרוצה להעביר סיוע לעזה – ראוי שינסה לעשות זאת באמצעות ערוצים אחרים שאושרו על ידי ממשלת ישראל", אמר גורדון

ארצות הברית מתערבת במניעת המשט הבא לעזה: בוושינגטון שולחים מסר אזהרה חריף לאנקרה, בקריאה לעצור את ההתארגנות בטורקיה לקראת יציאתו של "משט החירות 2" לכיוון רצועת עזה. זאת, אחרי שטורקיה הבהירה לאחרונה לישראל כי אין ביכולתה או בכוונתה למנוע את יציאת המשט.

"משט נוסף לעזה לא יהיה מועיל", אמר אמש סגנה של מזכירת המדינה האמריקנית לענייני אירופה פיליפ גורדון, במהלך דיון בוועדת יחסי החוץ של הסנאט. "ישראל הקלה את המצור על עזה מאז התקרית בשנה שעברה. מי שרוצה להעביר סיוע לעזה - ראוי שינסה לעשות זאת באמצעות ערוצים אחרים שאושרו על ידי ממשלת ישראל".

"במהלך השנה החולפת מאז תקרית המשט, ישראל שינתה את המדיניות ההומניטארית בעזה, והבהירה כי ישנן דרכים אלטרנטיביות להעביר סיוע הומניטרי לרצועה", הוסיף גורדון. "כך, שלכל ממשלה או לארגון לא ממשלתי שרוצים לשלוח מוצרים הומניטריים לעזה יש דרכים לעשות זאת. אנחנו מאמינים שהיינו מאוד ברורים בפני ממשלת טורקיה בעניין הזה, והדגשנו כי כל ארגון שעלול לרצות לשלוח ספינה צריך למצוא את הדרך החלופית הזאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת