אחרי הביקורת: פנייה למבקר המדינה בפרשת ארד

חשיפת הסיבה בגינה עזב עוזי ארד את לשכת רה"מ ממשיכה לעורר סערה פוליטית: אחרי הביקורות הקשות על התנהלות רה"מ בפרשה - פנה היום ח"כ יואל חסון (קדימה) למבקר המדינה בבקשה לבדוק את מה שכינה "הסדר המעלה תהיות רבות". אביב בושינסקי: אמון הציבור ברה"מ ייפגע

האם פרשת ארד מסתעפת? ח"כ יואל חסון (קדימה) פנה היום למבקר המדינה בבקשה לבדוק מדוע נסיבות פיטוריו של יועצו לשעבר של ראש הממשלה עוזי ארד נחשפו רק בימים האחרונים. ח"כ חסון כינה את הדלפותיו של ארד כ"מעשה חמור המעלה חשד לעבירה לחוק העונשין...שמאסרה 15 שנים".

"מדובר בהסדר שמעלה תהיות רבות, ואשר לכאורה אינו שוויוני ופוגע פגיעה קשה באמון הציבור המערכת הצדק במדינת ישראל", כתב חסון במכתב שהעביר למבקר המדינה, בהתייחסו להסתרת המידע בגינו פוטר ארד. "האם במקרה בו המדליף לא היה איש אמונו של ראש הממשלה הוא היה זוכה להסדר כה מקל? האם מדובר בהסדר סביר נוכח החשדות הכבדים?", כתב עוד.

"לאחר שהתברר כי המדליף הינו מר ארד, הוחלט לכאורה לטייח את הפרשה ולא לפרסם הודעה מתקנת", טען ח"כ חסון. "אני סבור כי נוכח החשדות החמורים, וההסדר התמוהה אליו הגיעו עם מר ארד, ראוי כי גורם בלתי תלוי ומכובד כמו מבקר המדינה יבחן את המעשים החמורים ואת התנהלות מקבלי ההחלטות בעניין זה".

"הפרשה פוגעת באמון הציבור ובמנהיגיו" 

בינתיים, גוברת הביקורת על התנהלות ראש הממשלה בפרשה. מוקדם יותר טען אביב בושינסקי, שהיה יועצו של נתניהו בעבר, כי מדובר בהתנהלות שעלולה לפגוע באמון הציבור בו. "ראש הממשלה והמערכת כולה חייבים לנהוג בשקיפות. כשמסתירים מהציבור מידע ואחר כך מחפים על כל מיני מעשים, בין אם הם מוצדקים ובין אם לאו, הדבר פוגע באמון הציבור במנהיגיו", אמר בושינסקי בראיון מיוחד לערוץ החדשות.

"נתניהו נפרד מארד בחיבוקים ונשיקות. הוא היה איש שבהחלט עשה הרבה למען המדינה, אבל מתחת לשטח מתרחשת מהומה לא קטנה", אמר בושינסקי. "הבעיה כאן היא כיצד פעלו ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה. למה הם לא אמרו לנו בדיוק מה קורה?".

"מדוע הסיפור הזה הגיע לעיתונאים רק בימים האחרונים?", תהה בושינסקי בראיון. "בין אם ראש הממשלה חושב שמדובר בעניין פחות משמעותי ובין אם הוא באמת חשב שארד 'סרח', היה עליו לספר על כך לציבור. במקום זאת - הוא הסתיר את המידע מהציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת