אביב בושינסקי על פרשת ארד: "פוגעת באמון הציבור במנהיגיו"

יועצו לשעבר של רה"מ בנימין נתניהו, מתייחס היום לראשונה לפרשת עוזי ארד. "חייבים לנהוג בשקיפות, אי אפשר להסתיר מהציבור", הוא אומר בראיון לערוץ החדשות ותוהה: "מדוע הסיפור הזה הגיע לעיתונאים רק בימים האחרונים?"

"ראש הממשלה והמערכת כולה חייבים לנהוג בשקיפות. כשמסתירים מהציבור מידע ואחר כך מחפים על כל מיני מעשים, בין אם הם מוצדקים ובין אם לאו, הדבר פוגע באמון הציבור במנהיגיו", כך אומר היום אביב בושינסקי, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסות לפרשת פיטוריו של עוזי ארד.

בראיון מיוחד לערוץ החדשות, מתח בושינסקי ביקורת על ההתנהלות התקשורתית של ראש הממשלה בפרשה. "נתניהו נפרד מארד בחיבוקים ונשיקות. הוא היה איש שבהחלט עשה הרבה למען המדינה, אבל מתחת לשטח מתרחשת מהומה לא קטנה", אמר בושינסקי. "הבעיה כאן היא כיצד פעלו ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה. למה הם לא אמרו לנו בדיוק מה קורה?".

"היה עליו לספר על כך לציבור"

"מדוע הסיפור הזה הגיע לעיתונאים רק בימים האחרונים?", תהה בושינסקי בראיון. "בין אם ראש הממשלה חושב שמדובר בעניין פחות משמעותי ובין אם הוא באמת חשב שארד 'סרח', היה עליו לספר על כך לציבור. במקום זאת - הוא הסתיר את המידע מהציבור".

עם זאת, טען בושינסקי כי ניתן לייחס לנתניהו גישה אנושית במידה מסויימת, משום שהוא מנסה לשמור על אנשיו ולא לפגוע בשמם הטוב. "יש לו גם את הפריבילגיה עם מי הוא רוצה לעבוד או לא", אמר היועץ לשעבר של נתניהו אך עם זאת הדגיש: "הציבור ראה בסופו של דבר בפרשת ארד פרשה זניחה - רק אם ראש הממשלה יוביל מהלך מדיני כלשהו, לכיוון כזה או אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת