שגריר ישראל בארה"ב: "אובמה לא יקרא לנסיגה לקווי 67'"

לקראת נאומיהם המדיניים של נשיא ארה"ב וראש ממשלת ישראל, מתייחס השגריר בוושינגטון מייקל אורן לפרסומים האחרונים סביב תוכן הנאום האמריקני. "לא נועד לחשק או לסנדל את נתניהו", הוא אומר. "ארה"ב תפעל למניעת ההכרזה החד-צדדית של הפלסטינים בספטמבר"

ערב יציאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לארצות הברית, מתייחס היום שגריר ישראל בוושינגטון לפרסומים סביב תוכן נאומו הצפוי של הנשיא האמריקני ברק אובמה, ומכחיש כי יקרא לנסיגה ישראלית לקווי 67' ולחלוקתה של ירושלים.

בראיון לגולן יוכפז בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, הכחיש השגריר מייקל אורן כי היה עימות בין הבית הלבן ללשכת נתניהו באשר למועד בו יישא אובמה את נאומו. לדבריו, סיבת הקדמת הנאום הייתה אילוצי לו"ז של הנשיא האמריקני - ותו לא.

"נאומו של אובמה לא נועד לחשק או לסנדל את נתניהו", אמר השגריר אורן בראיון והוסיף כי הנאום יעסוק בעיקר בתמורות האחרונות במזרח התיכון - ורק חלק קטן ממנו יוקדש לסכסוך הישראלי-פלסטיני. "ארצות הברית פועלת ותפעל כדי לנסות ולמנוע את ההכרזה החד-צדדית של הפלסטינים על הקמת מדינה בחודש ספטמבר", הסביר אורן.

"אובמה יכנה את ההתנחלויות כ'בלתי חוקיות'"

אמש אמר אובמה במהלך פגישתו עם עבדאללה מלך ירדן, כי הזמן הזה הוא קריטי ביותר באזור. "היום יותר חיוני מתמיד שישראל והפלסטינים ימצאו את הדרך לשולחן המשא ומתן, ויחלו בדיונים", הסביר.

אמש דיווח העיתון "ידיעות אחרונות" כי בנאומו יגדיר אובמה את ההתנחלויות כ"בלתי חוקיות", ואת ירושלים כבירת שתי המדינות. ג'יי קרני, דובר הבית הלבן, הכחיש את הפרסום בעיתון ואמר: "הדיווח כוזב לחלוטין. לא שיתפנו אף אחד מחוץ לממשל בתוכן של טיוטת הנאום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת