ארדואן תוקף: "מדיניות ישראל ביום הנכבה רוויה באלימות"

גינוי חריף מטורקיה נגד תגובת ישראל לאירועי יום הנכבה: ראש ממשלת טורקיה מכנה את מדיניות ישראל "רוויה באלימות" וטוען כי "הפלסטינים נאלצו לציין את יום הנכבה פעם נוספת בשפיכות דמים ובדמעות". עוד מתברר כי אף נציג טורקי רשמי לא הגיע לאירוע יום העצמאות של ישראל שארגן השגריר בטורקיה

ארדואן. גינוי חריף לישראל (רויטרס)

ביקורת חריפה בטורקיה על רקע אירועי יום ה"נכבה": ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן גינה אמש את ישראל על האופן בו הגיבה להפגנות ואמר: "הפלסטינים נאלצו פעם נוספת לציין את אירועי הנכבה בשפיכות דמים ובדמעות".

"ישראל עצרה מאות בני אדם במזרח ירושלים ובגדה המערבית במהלך יום הנכבה, וגם פתחה באש על מפגינים בגבול לבנון-ישראל", תקף ארדואן את ישראל בדברים שנשא בפני בכירים בענף הכלכלה אמש. "ישראל מתעקשת להמשיך במדיניות רוויה באלימות - ואף מרחיבה את אלימותה לים התיכון ופוגעת בספינות. אין ספק מגביר את דאגתה של סוריה".

בנוסף, טען ראש ממשלת טורקיה: "הבעיות שנוצרות על ידי ישראל ממשיכות להוות את המכשול הגדול ביותר להשגת שלום באזור".

שום נציג טורקי באירוע יום העצמאות באנקרה

אתמול דיווחו כלי תקשורת בטורקיה כי שום נציג טורקי רשמי לא הגיע לאירוע יום העצמאות שערך שגריר ישראל באנקרה, גבי לוי. שר המסחר הטורקי לשעבר וכך גם שר האנרגיה לשעבר - אך שום נציג מהממשל הרשמי כעת באנקרה לא הגיע להשתתף באירוע החגיגי.

השגריר לוי אמר לעיתונאים ששאלו אותו בעניין, כי שגרירות ישראל שלחה הזמנות לאירוע לבכירי הממשל הטורקי, "אך זה תלוי בהם אם ברצונם להיענות להזמנה או לא". לוי הביע תקווה כי מערכת היחסים בין המדינות תדע זמנים טובים יותר. "ישנה אמרה טורקית מוכרת, לפיה 'אם ירצה אללה, יהיה טוב יותר'", אמר שגריר ישראל באנקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת