אבו מאזן: "אפרוש כשתוקם מדינה פלסטינית"

יו"ר הרשות מצהיר בראיון לעיתון איטלקי כי לאחר שהאו"ם יכיר במדינה פלסטינית עצמאית - הוא מתכוון לפרוש מתפקידו. "לאחר שנבחרתי, התכנית שלי הייתה ליצור ביטחון לפלסטינים, פיתוח כלכלי וחברתי, פיוס פנים-פלסטיני ואז להגיע לעצמאות", אמר אבו מאזן. "השנה נוצרה אפשרות להשיג את כל המטרות. לאחר מכן - אפרוש"

אבו מאזן. בדרך הביתה?

"אפרוש מתפקידי לאחר שתוקם מדינה פלסטינית עצמאית" – כך מצהיר היום יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בראיון לעיתון האיטלקי "לה רפובליקה".

"לאחר שנבחרתי לתפקיד, התכנית שלי הייתה ליצור ביטחון רב יותר עבור הפלסטינים, ליצור פיתוח כלכלי וחברתי, להשיג פיוס פנים-פלסטיני ואז להגיע לעצמאות למדינת פלסטין", אמר אבו מאזן. "השנה נוצרה אפשרות מוחשית להשיג את כל המטרות האלה. לאחר מכן, אני מתכוון לפרוש מתפקידי".

יו"ר הרשות אמר עוד כי בהיעדר התקדמות במשא ומתן עם ישראל, השרוי בקיפאון מזה מספר חודשים, הפלסטינים ינסו להשיג הכרה חד צדדית במדינתם בהצבעה באו"ם בחודש ספטמבר. "אם לא תהיה התקדמות בשיחות, הבחירה הבאה שלנו תהיה ללכת לאומות המאוחדות כדי להשיג הכרה במדינה עצמאית", הוסיף.

אבו מאזן נבחר לתפקידו כיו"ר הרשות הפלסטינית בשנת 2005. "אין לי כוונה להתמודד לקדנציה נוספת בבחירות הבאות, שהיו אמורות להיערך מזמן", אמר יו"ר הרשות בראיון. בהתייחס להסכם הפיוס עם חמאס, ולהצהרות ממשלת ישראל כי לא תנהל מו"מ עם חמאס, אמר אבו מאזן כי "לא ניתן להוציא את חמאס מתהליך השלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת