ראשונת המברכות לרגל יום העצמאות: ארצות הברית

מזכירת המדינה קלינטון פרסמה איגרת ברכה לישראל וכתבה בה: "שתי מדינותינו מאוחדות בידידות עמוקה ובקשר בלתי מעורער ביניהן. נמשיך לחתור לשלום כולל בין ישראל לבין כל שכנותיה"

קלינטון. מברכת (חדשות 2)

חגיגות יום העצמאות עדיין לא החלו, אבל בבית הלבן מיהרו לשלוח איחולים לישראל. מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון פרסמה הבוקר איגרת ברכה שבה כתבה: "בשם הנשיא אובמה והעם בארצות הברית, אני שמחה לשלוח אל העם בישראל איחולים מקרב לב לרגל 63 שנות עצמאותכם".

בהמשך, כתבה קלינטון כי "ישראל היא מדינה צעירה, אך ההיסטוריה שלה עשירה מאוד ובעלת משמעות עמוקה עבור רבים. ההישגים שלכם הם עדות לחריצות בני העם שלכם, לכלכלה המפותחת שלכם ולמחויבותכם לערכים דמוקרטיים. ישראל מהווה קרן אור של תקווה וחרות עבור אנשים רבים בכל רחבי העולם".

על הקשר בין שתי המדינות, כתבה מזכירת המדינה האמריקנית: "לפני 63 שנים הייתה ארצות הברית המדינה הראשונה שהכירה בעצמאותה של ישראל. אותה רוח של הקרבה ממשיכה להוביל אותנו גם כיום. שתי מדינותינו מאוחדות בידידות עמוקה ובקשר בלתי מעורער ביניהן. אנו חולקים ערכים היסטוריים משותפים של חרות, שוויון אנחנו ודמוקרטיה".

קלינטון ציינה גם כי "מערכת היחסים בינינו רק הולכת ומעמיקה מדי יום. זה מתבטא בשיתוף הפעולה הביטחוני הפורה שלנו וביחסי הכלכלה והמסחר המתרחבים – שמהווים חלק מעבודתנו יחד, כדי להבטיח עתיר ורוד לכל בני העם שלנו".

בסיום המסמך, התייחסה מזכירת המדינה האמריקנית לסערה של החודשים האחרונים באזור. "במקביל לחגיגות העצמאות שלכם, פוקדים את המזרח התיכון שינויים מהירים", כתבה קלינטון. "התקופה הזאת מלווה בחוסר ודאות, אך גם בשפע הזדמנויות. הבטחת ביטחונה של ישראל הייתה ותישאר בראש סדר העדיפויות של ארצות הברית, ואנו נמשיך לחתור לשלום כולל בין ישראל לבין כל שכנותיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת