השר מרידור: "שכן טוב לא שולח נשק לאויב"

בעקבות ההודעה של רמטכ"ל מצרים לפיה אין לישראל זכות להתערב בהחלטה לפתוח את מעבר רפיח והקריאה להפגין "שכנות טובה" - משיב השר מרידור אש ועוקץ חזרה: ""שכן טוב לא שולח נשק לאויב". במקביל מרגיע השר: לא יהיה מישהו במצרים שיבטל את הסכם השלום"

סימנים למחלוקת: השר לענייני מודיעין מגיב הערב להצהרה של רמטכ"ל מצרים, לפיה לישראל אין כל זכות להתערב בהחלטה לפתוח את מעבר הגבול עם רצועת עזה ברפיח והאיום המרומז כי עליה להפגין שכנות טובה.

"שכן טוב לא שולח נשק לאויב ידידו", עקץ בחזרה השר וסגן ראש הממשלה בריאיון ל"פגוש את העיתונות". יחד עם זאת, העריך מרידור כי למרות השינויים הדרמטיים וההדחה של הנשיא מובארק לא צפויים להיפגע היחסים בין המדינות. "אני לא מאמין שבמצרים יהיה מישהו שיבטל את ההסכם", אמר השר והוסיף כי ישראל עוקבת אחר המתרחש בקהיר. "שימור הכוח המצרי כמדינה מרסנת הוא חשוב", הדגיש מרידור.

סגן ראש הממשלה התייחס גם להסכם הפיוס בין חמאס לפת"ח ואמר כי מדובר ב"צומת היסטורי - לטוב ולרע". עוד הוסיף כי ישראל לא מעוניינת בשימור המצב הקיים. "אנו רוצים לקדם תהליכים שיביאו ליציבות. זה אינטרס שלנו ויש לנהל זאת בתבונה", הבהיר.

מוקדם יותר פרסם הרמטכ"ל המצרי סמי חאפז ענא הודעה בפייסבוק בה כתב כי לישראל אין זכות להתערב בהחלטה לפתוח באופן קבוע את מחסום רפיח כיוון שזה עניין מצרי. לדבריו, מצרים שוקדת על ביצוע דרישות המהפכה ועל ישראל לתת את דעתה לכך שמרבית המיצרים דורשים לבטל את הסכם השלום.