ביום השואה: פעילי השמאל היהודים-אמריקנים יסעדו ברמאללה

אנשי "ג'יי-סטריט", שפעילותם מוחרמת על ידי הממשלה, יגיעו ביום שני הקרוב לארץ והוזמנו לפגישה עם הנהגת הרשות ולארוחה עם אנשי עסקים פלסטינים. למחרת, טרם צאת יום השואה, הם תכננו אירוע קוקטייל. דוברם מסר: דחינו את החגיגה, מכבדים את היום

פיאד. פגישה עם הפעילים בערב יום השואה (רויטרס)

ראשי ארגון השמאל היהודי-אמריקני "ג'יי-סטריט" יגיעו בשבת הקרובה לביקור בישראל. אף שהארגון מכנה עצמו פרו-ישראלי וטוען כי מטרתו היא לתמוך במדינה ובקידום השלום בינה לבין הפלסטינים, מחרימה הממשלה אותו. לפי לוח הזמנים של הביקור המתוכנן, שהגיע לידי העיתון "ישראל היום", ביום שני הקרוב, יום הזיכרון לשואה והגבורה, ייסעו חברי הארגון לרמאללה לפגישה עם הנהגת הרשות ואף עם ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד.

במקום גם מתוכננת ארוחת צהריים עם אנשי עסקים פלסטינים. אחר הצהריים אמורים חברי הארגון לחזור לירושלים ולקיים, לפי התכנית, "קוקטייל במסעדת מונטיפיורי היפהפייה" ב-19:00, טרם צאת יום השואה.

ב"ג'יי-סטריט" מסרו ל"ישראל היום" כי הקוקטייל נדחה ל-20:00. יועץ התקשורת של הארגון אמר כי "איננו מקיימים אירוע ביום השואה, אלא משתתפים בטקס רשמי בים ושם ומכבדים יום זה לא פחות מכל יהודי אחר".

מי שיגיעו לרמאללה עוד לפני הפעילים האמריקניים הם אנשי "ישראל יוזמת", קבוצת השלום החדשה שייסדו כ-70 ישראלים שמילאו בעברם תפקידים בכירים במערכת הביטחון ובדרג המדיני. כבר היום הם יגיעו למוקטעה ברמאללה שאליה הוזמנו כדי לפרוש את משנתם.

במרכז התכנית, קוראים חברי "ישראל יוזמת" לנקוט יוזמה מדינית ולסגת לגבולות 1967 – כולל חלוקת ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת